Memura 2 puan refah payı

Sabah Gazetesinde bugün yayımlanan haberde yeni zam teklifine dair detaylara ulaşıldığı ve 2 puanlık refah payının gündemde olduğu ve her yıl için 100 TL'lik seyyanen zammın düşünüldüğü iddia edildi.

Memura 2 puan refah payı

2022 ve 2023'teki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, 2 Ağustos'ta başlayan süreç devam ediyor. Bugüne kadar yapılan toplantılarda 11 hizmet koluna ilişkin taleplerin müzakeresi tamamlandı. Kamu çalışanları bu müzakerelerde önemli kazanımlar elde etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

SABAH Gazetesi, memur ve memur emeklisi için üzerinde çalışılan yeni zam teklifine ve 3600 ek gösterge konusuyla ilgili yeni bilgilere ulaştı.

ADVERTISING

Toplu sözleşmenin bu aşamasında artık yapılacak iki yıllık zam oranları belli olacak. Hükümetin 2022'nin ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 6, 2023'ün ilk ve ikinci altı aylarında yüzde 6+6 ve enflasyon farkları teklifini artırması bekleniyor.

2 PUANLIK ARTIŞ

Öncelikle memur sendikalarının refah payı talebi karşılık buluyor. Bu noktada zamlara ilaveten yüzde 2 oranında refah payı gündemde. Ayrıca her yıl için 100 TL lik seyyanen artış düşünülüyor.

Edindiğimiz bilgiye göre; Yeni zam oranlarının ise 7+8 ve 8+7 olması bekleniyor. Ancak müzakerelerle bu oranlar 1 ya da 2 puan daha artabilir.

EK GÖSTERGE MÜJDESİ

Ek gösterge konusunda da önemli gelişme var. Yapılacak düzenleme ile tüm kamu çalışanlarının ek gösterge sorunu tarihe karışacak. Diğer unvanlarda da ek gösterge düzeltilmesi yapılarak tüm kamu çalışanlarına müjde verilecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 17:16

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayri
hayri - 4 hafta Önce

Ya iyi bir zam, yada sandığı önümüze getirin.

Gökhan can
Gökhan can - 4 hafta Önce

Her gün yoklama haberleri bunlar şu tiyatro bir bitsin şu sandık bir gelsin bizde aynı oyunları oynayacağız emin olsunlar buna....

Ahmet ilhan
Ahmet ilhan - 4 hafta Önce

Artık hayatin gerçekleriyle uyuşan bir teklif bekliyoruz.Herşeyin fiyatı almış başını gidiyor.Memuru ciddiye alın mağdur etmeyin.Sandıkta sonucu kötü olmasın.

SAĞLIK PERSONEL
SAĞLIK PERSONEL - 4 hafta Önce

SEÇİMİ BEKLİYORUZ SEÇİMİ. ARTIK ZAM FALAN FİLAN HİKAYE. SEÇİMMMMM...

Ali An
Ali An - 4 hafta Önce

akp'ye oy vermeye devam.

Memurların en çok zarar gördüğü dönem akp dönemi ama memursen'in, sarı sendikanın üye sayısı 1milyondan fazla.

Adamlar enflasyon altında zam teklif ediyor, bu memurlara müstehak. Ağlamaya sızlamaya devam.

sağlık
sağlık - 3 hafta Önce

3600 sadece hemşire ise alın hemşirenin oyunu gelsin sandık...

bkn.davutoğlu
bkn.davutoğlu - 3 hafta Önce

şimdiye kadar hangi memeur vermişki oy bu partiye :d

SIRADAKİ HABER