Maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan edilen il sayısı 28'e çıktı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamından Türkiye genelinde il valilikleri tarafından sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan edilen il sayısı son dakika Kocaeli birlikte 28'e çıktı.

Maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan edilen il sayısı 28'e çıktı.

Kovid 19 salgınından dolayı Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

KOCAELİ'DE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde bundan önce alınmış olan tüm Hıfzıssıhha Kurul kararlarında kişisel koruyucu önlemlerin önemi vurgulanarak, pazaryerleri, marketler, AVM, berber ve kuaförler, taksiler vs. gibi çeşitli kapalı alanlara maske takarak girilebileceği belirtilmişti. 15.05.2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020/ 03 sayılı Kocaeli Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararlarının 1. maddesi gereği; 20.05.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, tüm eski tedbirlere ilave olarak koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarına önemli katkı sağlayacağı düşünüldüğünden, İlimiz genelinde açık alanlar da dahil olmak üzere tüm vatandaşlarımız için maske kullanımının yeni bir karar alınıncaya kadar zorunlu olmasına karar verilmiştir" denildi.

AMATÖR AVCILAR İÇİN ÖNEMLİ KARAR

Ayrıca valilik kararında Kocaeli genelinde denizde ve iç sularda amatör avcılık faaliyeti icra edilmesine izin verildi. Konuyla ilgili ise, "Tam boyu 5 (beş) metre ve altındaki tekneler için tekne içerisinde en fazla 2 kişi, tam boyu 5 metre ile 10 metre arasında olan tekneler için tekne içerisinde en fazla 3 kişi, tam boyu 10 (on) metreden fazla olan tekneler için tekne içerisinde en fazla 5 kişi bulunması, tekne içerisinde bulunulduğu sürece 'maske takılması, gerekli hijyenik tedbirlerin alınması ve sosyal mesafenin korunması' kaydı ile faaliyette bulunmalarına karar verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

Koronavirüs salgını nedeniyle Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve Amasya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 gün Önce

NE GÜZEL BİR HABER.MASKESİZ SOKAĞA ÇIKANLARI VERECEN SOPAYI,YE ALLAH'IM YE. SAYGILARIMLA.

ÇANAKKALE
ÇANAKKALE - 4 gün Önce

BECERİKSİZLER EKİBİ NE TALEP YOK MU? BAŞTA SAĞLIK MÜDÜRÜ OLMAK ÜZERE BU SAĞLIKÇI SAĞLIKSIZLARI YAKAMIZDAN DÜŞÜRÜN. KUMDAN BAŞINIZI ÇIKARIN. ÇANAKKALE EĞİTİMİ YÜKSEK BİR İL. BU KARARI ÇIKARTIN. GALİBA ÇANAKKALE YE SİZ VE EKİBİNİZİN ÇAPI KÜÇÜK KALDI...

Ercan Dursun
Ercan Dursun - 4 gün Önce

Erzurum maskesiz sokağa çıkmayı yasaklayan belkide ilk il. Niye yazmıyorsunuz?

SIRADAKİ HABER