Liyakatsiz Yönetici Atamaları Nedeni İle Memuriyetten İstifa Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlık döneminde "Herkese Kitap" adlı bir proje hazırlayıp AB'ye sunan Ahmet Katıksız adlı yurttaşı örnek göstermişti. Katıksız, Türkiye'yi terk ettiğini duyurdu.

Liyakatsiz Yönetici Atamaları Nedeni İle Memuriyetten İstifa Etti

Ahmet Katıksız, Bingöl depreminde ağır hasar gören Bingöl İl Halk Kütüphanesi için 'Herkese Kitap' adlı bir proje hazırlayıp AB'ye sunmuş ve AB Eğitim ve Gençlik Programları aracılığıyla daha 17 yaşındayken İspanya'da bir eğitime başvurmuş, ardından da bu programa katılmıştı.

Erdoğan, 2013 yılında başbakanlık görevindeyken Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı 81 İl, 81 Proje adlı AB Projeleri Festivali ve AB Eğitim Programları çerçevesinde yaptığı konuşmada Ahmet Katıksız'ı örnek göstermiş; "Bingöl'den Ahmet Katıksız kardeşimiz 1986 doğumlu. 1 Mayıs 2003'te Bingöl'de deprem oluyor, il halk kütüphanesi ciddi zarar görüyor. Ahmet kardeşimiz bu duruma kayıtsız kalmıyor. Ulusal Ajans aracılığıyla bir fon buluyor. Proje yapıyor, başvuruyor ve projesi kabul ediliyor. Ahmet kardeşimin bu projesi Bingöl'ün ilk Ulusal Ajans Gençlik Projesi" ifadelerini kullanmıştı. 

Erdoğan'ın övgüler dizdiği Katıksız, sosyal medya hesabından memuriyetten çekildiğini ve Türkiye'yi terk ettiğini duyurdu.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Katıksız, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ülkeden ayrıldığını duyururken "Bugün itibariyle memuriyetten çekildim. Beni yönetenlerin liyakatsiz bir şekilde atandığı kadroların altında kendimi tüketeceğime dünyanın bambaşka bir coğrafyası olan Belçika'dayım. Buyurun koltuklar sizin!" ifadelerini kullandı. 

Öte yandan Erdoğan'ı etiketleyerek "Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından örnek verilen Ahmet bıraktı" ifadesi dikkat çekti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan söz konusu törende, "Keza Bingöl'den Ahmet Katkısız kardeşimiz 1986 doğumlu. 1 Mayıs 2003'te Bingöl'de deprem oluyor, il halk kütüphanesi ciddi zarar görüyor. Ahmet kardeşimiz bu duruma kayıtsız kalmıyor. Ulusal Ajans aracılığıyla bir fon buluyor. Proje yapıyor, başvuruyor ve projesi kabul ediliyor. Ahmet kardeşimin bu projesi Bingöl'ün ilk Ulusal Ajans Gençlik Projesi. İlk defa yurt dışına İspanya'ya gidiyor. Talihi o andan itibaren değişiyor. Hatta bir süre sonra proje eğitmeni unvanını elde ediyor. Yeni yapılacak projelere rehberlik yapmaya başlıyor. 30'un üstünde ülkede eğitimlere, toplantılara katılıyor. GAP idaresinde Türkiye'nin en büyük gençlik festivali koordinatörlüğünü 3 yıl boyunca sürdürüyor. En son damadı olduğum Siirt’te? Egemen orada herhangi bir torpil yapmadın değil mi?- 64 ülke ve 81 ilden bin 500 kişiyi festival kapsamında misafir ediyor. Şu anda GAP idaresinde Proje ve Fon Geliştirme Koordinatörü olarak çalışıyor. 'İnsan Yaşamına Dokunmak' ismiyle de bir kitabı bulunuyor" demişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 19:30

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIK 03
SAĞLIK 03 - 5 gün Önce

Liyakat olmazsa olmaz

doğru
doğru @SAĞLIK 03 - 5 gün Önce

yabani mantar gibi sözleşmeli adı altında bütün kurumları liyakatsiz yöneticiler sardı. buna müsaade edenleri Allah a havale ediyoruz. acaba torpille gelinen yerden alınan maaşa haram karışmış olur mu? çok dindarız ya....

Tedinim miyav
Tedinim miyav - 2 gün Önce

Gidene kal diyemeyiz bu vatanın her karısı nda şehit kanı vardır şehitlerin emaneti bu vatanda kalıp ülkeme hizmet edeceğim kişiler fikirleri ile gider kendini birşey zannetmiş senin liyakat siz dediğin bu yöneticilerle bugün sihalar ihalar millgemler savunma sanayisi çağ atladı bugün marmaray avrasya tüneli köprüler otoyollar tüneller yapıldı senin liyakat siz dediğin yöneticiler bugün turkiyede ve jaçıtır nedir titturdinizliyajatsuz de liyakat siz alınan yöneticilerin çoğu elenerek itina ile sisteme dahil oluyor esas sıkıntı turkiyede maaş ve vergi reformu dur acilen yapılması şart bu yapılmadan işler yoluna girmez 600 vekil 400 düşmeli sözleşmeli yöneticilik kaldırılmalı bs vs bunu gibi yanlışlar var yok değil ancak kalıpta dünyanı saygı gösterdiği ç başkanımızı etiketlenmiş aman etiketin senin olsun bizler ç başkanımıza 20w3 dede sahip çıkacağız enflasyon canavarı dizhonlemmwye başladı bugün öbür market helal olsun bursada 4 kg yağ sıvı yağ 119 tl 1 kg turk şeker yiz 17 tl ye düşürmüş ülkemiz cennettir kimse şunu umutmain savunma sanayi deki başarı diğer alanlarda olacak şanssızlık ukrayna rusya savasi tedarik zinciri bunlar içeriye yansıdı ama devletimiz gucludur bunlarida aşacaktır hep birlikte liderimuz recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2023 de gerçekten yenilenen sacomlerle yeniden ivme kazanacak turkiye kaybeden abd ve diğerleri olurken kazanan hep güçlü turkiye olacaktır ki senin zerre şüphesi olmasın bu devlet eskisinden dahada güçlü olacaktır her zaman ben hiçbir yere gitmiyorum ülkem içi çalışacağım yalandan gösterus olsun diye herkese bir kitapla birşey olmuyor kıtap, çok okutan çok helal sana hükümet ancak uyarılarda yapalım acilen vergi ve maaş reformu sart oldu saygilar saygilar

SIRADAKİ HABER