Kedi Yoğun Bakım Ünitesinin Önünde Bekliyor

Kedi Yoğun Bakım Ünitesinin Önünde Bekliyor

Kocaeli’de, Körfez Devlet Hastanesi’nde çekilen görüntüler, şaşırttı. Bir vatandaş tarafından kocaelibarisgazetesine  ulaştırılan fotoğraflarda, ameliyata gidecek ya da ameliyattan çıkan hastaların yattığı servis odalarının depo gibi kullanıldığı, sokak kedilerinin ise hastanede cirit attığı görüldü. Fotoğrafları çeken vatandaş, kedilerin koridorlarda, hasta yataklarında ve sedyelerde görüldüğünü belirterek, “Burası steril olması gereken bir ortam ama gelin görün ki hastaların yattığı odalar depoya, ardiyeye dönüştürülmüş. Kediler, her yerde; bazen ameliyata hasta taşınan ya da acil vakalar için kullanılan bir sedyenin üzerinde, bazen hastaların yatırıldığı yatakların üzerinde, bazen de koridorlardalar. Mecburiyetten kızım 2 gün orada kaldı, doktorumuz çok iyi olduğu için ameliyatı orada olduk. Düşünün ki odada 2 hasta var. ‘Hastanenin araç ve gereçleriyle bunlar burada mı kalacak?’ diye sordum. ‘Ne yapayım eve mi götüreyim?’ cevabını aldım hasta bakıcıdan. Ama o da haklı! Eve mi götürsün? Bir sürü insan ameliyat oluyor, hijyen sıfır, anlatılmaz yaşanır bir hastane.” dedi. 

Kedilerin hastanede gezmesinin bir sağlık sorunana  sebep ollup olmaycagı konusunda, bilgisine başvurulan bir veteriner hekim ise kedilerin 3 ayda bir aşıları yapılmadığı durumlarda tüylerinin kist yapma ihtimali söz konusu. Bahsettiğiniz gibi hastane ortamında aşısız sokak kedileri var ise bu çok tehlikeli bir durum. Bu kedilerin insanları ısırması ya da tırmalaması ihtimalini söylemiyorum bile” dedi. İlgililere duyurulur.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 16:03

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekçi
Gerçekçi - 10 ay Önce

Merak etmeyin kediler çoğu insandan temiz

mert
mert @Gerçekçi - 10 ay Önce

al evine götür o zaman, birkaç kedi sever var diye tüm insanlar neden rahatsız ediliyor, kedinin köpeğin yeri ayrı insanın yeri ayrı, maalesef tüm hastanelerin önü kedi köpek dol.

Aslan
Aslan - 10 ay Önce

Hasta ve yakinlari cok temizler sanki olmamasi gereken yerlere girmeyi cikmayi cok seviyorlar durmuş kediden bahsediliyor Ayrica tmm kedinin ogle bir yerde bencede olmamali bence hayvan cagiz yolunu kaybedip oraya girdi ayrica hayvanlar insanlardan daha temiz

SIRADAKİ HABER