KDK'den eczacılara nöbet ücreti tavsiyesi

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK-Ombdusmanlık), sadece uzman hekimlere ödenen icap nöbet ücretlerinin kendisine de ödenmesini talep eden bir eczacının başvurusunu haklı bularak tavsiye kararı verdi. Karar, eczacının icap nöbeti ücretlerinin ödenmesi için ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'ne gönderildi.

KDK'den eczacılara nöbet ücreti tavsiyesi

Milliyet'ten Aslıhan ALTAY KARATAŞ'ın haberine göre: KDK'ya başvuran eczacı, icap nöbet ücretleriyle ilgili mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Başvurusunda, İl Sağlık Müdürlüğü'nün icap nöbet ücretlerinin uzman hekim dışında ödenmemesi gerektiğine karar verdiğini, buna karşılık nöbet görevlendirmelerinin devam ettiğini belirtti. Eczacı, konuya ilişkin açılan başka bir davada verilen icap nöbet ücretlerinin ödenmesi kararını emsal olarak gösterdiğine, ancak icap nöbet ücretlerinin ödenmesi talebine hastane idaresinin bir yanıt vermediğine dikkati çekti.

Tavsiye kararı aldı


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Eczacının başvurusu üzerine İl Sağlık Müdürlüğü'nden yanıt isteyen KDK, yaptığı inceleme sonucunda devlet hastanesinde çalışan eczacıya icap nöbet ücreti ödenmesi gerektiği yönünde tavsiye kararı aldı.

Karar, söz konusu ücretlerin başvurana ödenmesi için ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'ne gönderildi.

İcap (ev) nöbeti, sağlık kurumlarında uzman adedinin nöbet tutulacak miktarlardan az olması halinde uygulanıyor. Ev nöbetçisi mesai saatleri dışında kurumun idari ve tıbbi her türlü gereklerinden sorumlu oluyor.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrucu Davut
Doğrucu Davut - 2 ay Önce

Ülke cayır cayır yanıyor lakin siz bir tek kelime bile etmiyorsunuz?. Hayırdır Gavur basını mısınız yoksa yandaş basın mı? Sizi kınıyorum!!!

Ali güçtekin
Ali güçtekin - 2 ay Önce

İcap yetmez yaw, mal fazlası ile aldığı, miadı gelmiş, muadil ilacı verdikçe performans ödemesi de almalı..

sivaslı
sivaslı @Ali güçtekin - 2 ay Önce

kamu eczacılarının tuttuğu nöbetten bahsediyor sen ne anlatıyorsun küçükken başına bir eczacıdan birşeymi geldi ters düz yazıyorsun

Amaç
Amaç @Ali güçtekin - 2 ay Önce

Amaç nedir? Neden zorunuza gidiyor ki? Adamı evinden çağırcaksın gel diye para vermeyeceksin.

Dalamanlı
Dalamanlı - 2 ay Önce

İdareci verse bi dert vermese ..Han oldu bi yönetmelik düzeltilmedi.Ağızdan verilen sözlerle iş yapılıyor iş hukuki merciye düştümü herkes birbirini satıyor.

SIRADAKİ HABER