Kadrosu birimde olan sürgüne gönderiliyor,

Sağlıkta Mobbing şikâyetleri bitmek bilmiyor. Bir il sağlık müdürlüğünün Halk Sağlığı Şube Başkanlığında geçici görevlendirme ile personel çalıştırılırken, kadrolu personel ilçe sağlık müdürlüğüne geçici görevlendirme ile görevlendirilebiliyor. Sağlık Bakanımızın bugün yayımlamış olduğu genelgede iller arası geçici görevlendirmeyi sonlandırdığı gibi il içindeki geçici görevlendirme saltanatınıda sonlandırmasını Sağlık çalışanlarının pandemide Sağlık Bakanından beklentilerinden biridir.

Kadrosu birimde olan sürgüne gönderiliyor,
  Geçici görevlendime mağduru bir personelin dramı;
3 yıl önce evlenen ve ikiz çocukları olan 10 yıldır kadrolu sağlık personeli olarak görev yapmakta ve artık işin uzmanı sağlıkçı,  1 yıl önce rahatsızlanmış ve 6 ay Tüberküloz (VEREM) tedavisi almış ve halen kontrolleri devam etmektedir. Pandemi sürecinde Sağlıkçı eşi ile beraber COVİD -19 hastalığı geçirmiş. Kendi sağlığı ile uğraşırken ikiz çocuklardan birinin OTİZM şüphesi belirmiş ve kontrolleri yapılmaktadır. 
PDC'dinden fazla personeli   geçici görevle çalışan Halk Sağlığı Başkanlığı, bu personeli 3 Aylığına uzak bir İlçe Sağlık Müdürlüğüne geçici görevle görevlendirilebiliyor. Kendi  bulunduğu birimde,  4 kişi olarak çalışmakta ve tek kadrosu Müdürlükte olan kişi kendisi. Tabi nasıl sebepsiz geçici görevlendirme yapılmakta olduğunun sorulduğu zaman ben yaptım oldu deniliyor. 1-2 gün içerisinde apar topar yazısı yazılıyor ve cuma günü ayrılışı yaptırılıyor. Canları sağ olsun. Allah var Gam yok.
İl Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanelerine yapılan yönetici atamalarında Emek, Vefa, Liyakat, Tecrübeye bakılmadan bu benim emrimden çıkmaz düsturuyla atamalar yapılmaktadır. Bu durum çalışanlar arasında huzursuzluk meydana getirmektedir.
Yönetmeliklerde olmasına rağmen herhangi bir kriter uygulanmadan personel yer değişikliği yapılmaktadır. Halbuki mevzuatta İl içi yer değişikliği puana göre şeffaf ve açık bir şekilde yapılmaktadır. Gereksiz yerlere personel yığılmasından dolayı hizmet aksamaktadır.
İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, il içerisinde keyfi olarak personel görevlendirilmesi yapılmaktadır. Sorulduğu zaman idareciler partiden icazet aldık deniliyor.
Norm kadro olmamasına rağmen İl Müdürlüğü ve masa başı birimler geçici görev kılıfı altında tıka basa doldurulmuştur. Pandemi döneminde filyasyon ekipleri ve hastane personellerine bu keyfi durumdan dolayı ekstra iş yükü yüklenmiştir. İlimizde son günlerde kendinden olmayan personeller keyfi olarak yerlerinden edilmiştir. Kendinden olanlar güzel yerlerde masa başında mükafatlandırılıyor. Kendinden olmayanlar sahada ve hastanelerde sürgüne mahkûm ediliyor. Kadrosu birimde olan sürgüne gönderiliyor, yerine diğer kurumdan torpilliler geçici görevle baktırılıyor. Sorulduğu zaman ben yaptım oldu cevabı veriliyor.
Ülkemiz tüm kurumları Kovid-19 illeti ile cansiperane olarak mücadele ederken, bu mücadelede lokomotif görevi yürütmesi gereken bazı Sağlık Yöneticileri bu çalışmaları bir kenara bırakarak, kendi egolarını tatmin etme peşindeler.Sahada gece gündüz sağlık hizmeti veren sağlık çalışanları bu durumdan çok rahatsız ve bu olumsuzlukların bir an önce giderilmesi için sesini çıkarmaya korkuyor, çünkü sürgün sırası bana da gelir mi diye.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 22:45

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Düşmez Kalkmaz bir Allah
Düşmez Kalkmaz bir Allah - 3 hafta Önce

Aynen katılıyorum Kadrosu birimde bulunan doktorlara sürgün,kendi arkadaş eş dostlarını merkeze getirmek için koltuklarını kullanan yöneticiler var.hem birimde doktora ihriyacım var diyorsunuz hem de birimde doktora ihtiyacım yok diyorsunuz. Kadroluları başka yere görevlendirenler hukuki hak ihlali yapıyorlar, avukatımla görüştüm mobing davası açalım kazanırız dedi

HARUN TEZEL
HARUN TEZEL - 3 hafta Önce

KENDİ KOLTUKLARINI KORUMAK İÇİN, KADROLU OLANLARI GEÇİCİ GÖREVE GÖNDERİP BİRİMLERİ BAŞKALARINA PEŞKEŞ ÇEKMEYE ÇALIŞANLAR; HERŞEYİN FARKINDAYIZ!

İmza atanlara beddua
İmza atanlara beddua - 3 hafta Önce

Gözümüzün içine baka baka çalıştığım birime ihtiyaç nedeniyle geçici görevle dışardan hekim getirip, Kadrolu olmama ve yüksek hizmet puanıma rağmen beni başka yere görevlendirerek bakmakla yükümlü olduğum aile fertlerimi, beni mağdur edenleri Yüce Allaha havale ediyorum onlara her gün sabah akşam Beddua ediyorum

veremli
veremli - 3 hafta Önce

sürgüne göndermekle çok iyi yapıyoruz, artık sıra bizde,körmü gözünüz oy vermeseydiniz,bize kanmasaydınız:))))))))

SIRADAKİ HABER