Kabine yarın toplanıyor: Masada hangi konular olacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de toplanacak. Koronavirüsle mücadele ve son dönemdeki doğal afetlerin yanı sıra yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarının da mercek altına alınması bekleniyor.

Kabine yarın toplanıyor: Masada hangi konular olacak?

Türkiye önce orman yangınları, sonrasında ise kuvvetli yağışın getirdiği sel felaketleriyle günlerdir mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamlı mücadele, yarınki kabine toplantısının en önemli gündem maddesi olacak.

TRT Haber’in aktardığına göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, afetlerin getirdiği olumsuz koşullar değerlendirilecek, yeni adımlar atılacak. Afetten zarar gören bölgelerin yeniden imarı ve verilecek destekler ele alınacak.

Koronavirüsle mücadele toplantının bir diğer önemli gündem maddesi olacak. Delta varyantı etkilerinin en aza indirilmesi için Bilim Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda uygulanacak olası tedbirler görüşülecek. Aşı tedariki ve yerli aşı çalışmalarında son durum masaya yatırılacak.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

BAKAN ÖZER, OKULLARDA ALINACAK TEDBİRLERLE İLGİLİ SUNUM YAPACAK

Okullarda yüz yüze eğitim-öğretim için gözler Eylül ayında. Görevine yeni başlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, bakan olarak katılacağı ilk kabine toplantısında bu konuda bir sunum yapması bekleniyor. Öğretmen ve öğretim üyelerinin tamamının aşılanması, veliler için ise ya aşı ya PCR şartı getirilmesi gibi başlıklar ele alınacak.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER