"İl Sağlık Müdürü, usulsüz tayine neden göz yummuştur?”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya İl Sağlık Müdürlüğü eski Personel Başkanı Gökhan Arıcan ve yeni Konya Personel Başkanı olan Dr.Eser Şenkul’un tayinlerini usulsüz bir şekilde çalıştıkları hastanelerden Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne aldırdığını ileri sürdü. Yokuş, konuyla ilgili TBMM’ye soru önergesi de verdi.

"İl Sağlık Müdürü, usulsüz tayine neden göz yummuştur?”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, dönemin Konya İl Sağlık Müdürlüğü Personel Başkanı Gökhan Arıcan ve şu an Konya Personel Başkanı olan Dr.Eser Şenkul’un kadrolarını Konya İl Sağlık Müdürlüğüne aldırmalarını Sağlık Bakanına sordu.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Konya Personel Başkanı olan Dr.Eser Şenkul’un Konya Numune Hastanesinde, Konya İl Sağlık Müdürlüğü eski Personel Başkanı olan Gökhan Arıcan’ın ise Kadın Doğum Hastanesi’nde bulunan kadrolarını Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne aldırmalarının usulsüz olduğunu belirten Yokuş, şunları söyledi:
“Doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık çalışanlarımız ilçelerde, köylerde hizmet verirken, ailelerinden uzakta her gün km’lerce  yolu  kat ederek  çalışırken, 15 ila 30 bin lira arasında maaş alan, tek bir hasta dahi bakmayan, müdürlükte görevli Personel Başkanlarının il içinde 5 km’lik mesafeye, üstelik boş kadrosu dahi olmayan İl Sağlık Müdürlüğüne kadrolarını keyfe keder tayin etmeleri usule, yasalara uygun mudur?  Kaldı ki tayinlerini yaptıkları sırada 663 Sayılı KHK ile sözleşmeli oldukları için devlet memurlarının tayin yönetmeliğine tabi olmadıkları halde memuriyete ait kadrolarına dair nasıl işlem yapabilmişlerdir? Sağlık çalışanları yıl içinde bir kere açılan, komisyonca karar verilebilen il  içi tayin başvurularında, özellikle de boş kadrosu olmayan İl Sağlık Müdürlüğü yada Merkez hastanelerde yer bulamayıp, onlarca km uzakta görev yapmak zorunda kalırken makam ve yetkilerini kendi tayinleri için kullanan bu personeller hakkında İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç neden bir işlem yapmamış, bu haksız ve usulsüz tayine neden göz yummuştur?”

Kaynak Linki:https://www.gunboyugazetesi.com.tr/iyi-partili-fahrettin-yokus-bu-hukuksuz-tayine-neden-goz-yumulmustur-136924h.htm

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 07:03

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur
Aynur - 1 ay Önce

Aynı işlemler Manisa da yapıldı bunuda haber yapın. Arayın müdürlüğü herkes anlatsın size

663
663 - 1 ay Önce

İl içi tayin yapılamaz 663 ile sözleşmeli iken.Net. Yapmışlar mı, evet ama bizim adamımız diye diye ayrımcılık yaparsanız eh artık cezasını da çekersiniz. Ha bugün olmaz yarın olur, ama devlet unutmaz.

Esesli
Esesli - 1 ay Önce

Eskişehir farklı değil, istedikleri hemşirenin istedikleri personelin hastaneden müdürlüğe tayinini yapıyorlar.

BAYBURT
BAYBURT - 1 ay Önce

gel bayburta anlatsın sana müdürümüz nasıl oluyor

Ali
Ali - 1 ay Önce

Sadece o kadar mı? Sağlık müdürünün müdürlüğü birbirine katan özel kalemine aynı tayinden yaptırdı.

Okan
Okan - 1 ay Önce

Aynı mesferetten lerdir ondan ses çıkarmıyor dur.Konya da hakyol,menzil, süleymancilar cirit atıyor.

Konya sağlığı sıkıntıda
Konya sağlığı sıkıntıda - 1 ay Önce

istediği kişilerin yerlerini de usülsüz torpille değiştirmekte ve üst telden konuşan biri,iş çözmüyor kendi istediğini dolaplar çevirerek İl sağlık müdüründen habersiz gerçekleştiriyor, İl Sağlık Müdürü neden görevden almıyor????

SIRADAKİ HABER