Iğdır Devlet Hastanesi ile İlgili Basın Açıklaması

12.02.2020 tarihinde sol böbrek kanalında taşı tanısı sebebiyle Iğdır Devlet hastanesinde başvuran ve ameliyata alınan bir hasta ameliyat sonrası kendisine alet olmadığı için taşı çıkaramadıklarını, bir üst hastaneye gitmesi gerektiği söylendiğini iddia etmiş ve basında “Iğdır Devlet Hastanesi'nde Skandal Bitmiyor" başlıklı habere konu olmuştu.

Iğdır Devlet Hastanesi ile İlgili Basın Açıklaması

Haberde "

“Vatandaş bizlere şikâyete geldiğinde abartıyorlar sanıyorduk, ama olay başımıza geldiğinde gerçeği daha iyi görmüş olduk. Iğdır Devlet Hastanesinde yönetim zafiyeti olduğu, idarecilerin birbirileri ile uyumlu çalışamadığı, hastanenin hijyenden uzak olduğu, tıbbı alet, malzemeden yoksun bir durumda olduğunu görmüş olduk.

Iğdırlı hastalar bu çaresizlikten ötürü Doğubayazıt, Ağrı, Erzurum, Kars ve Van hastanelerine gidip tedavi olmaktadırlar. Devletin sağlıkta ülke genelinde ortaya koyduğu başarı, Iğdır’da maalesef ki gerisin geriye işlemektedir. Iğdır Valisi Enver Ünlü bazı kurumları denetlerken hiçbir aciliyeti ve ehemmiyeti olmayan konulara tepki gösterirken, Iğdır devlet hastanesi ile ilgili hiçbir olumsuzluğa parmak basmamaktadır. Iğdır halkı bu karda kışta çevre illere gidip gelmekte, yolda trafik kazası yapmakta, ekonomik olarak külfete katlanmaktadır. Sağlık Bakanlığının acilen bu konuya duyarlılık göstermesi gerekmektedir. Iğdır Devlet Hastanesinin iç temizliği, VC’leri gözden geçirilmelidir.”

Iğdır Sağlık İl Müdürlüğü ve Devlet hastanesinde yaklaşık 150 kişinin yeri değiştirilmiş, çalışanlar huzursuz ve mobing uygulanıyor. İl Sağlık Müdürlüğü ve Devlet hastanenin şartlarını iyileştirileceğine bu işlerle uğraşılıyor. Bu da hastanenin tedavi eden bir hastaneden çok, doktorların gayreti sonucu sevk edilerek çözüm bulunmuş olur."ifadeleri yer almıştı.

Konu ile ilgili  Iğdır Valiliğinden basın açıklaması  yapıldı.

2020/01 NOLU BASIN AÇIKLAMASI

14.02.2020 tarihinde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında “Iğdır Devlet Hastanesi'nde Skandal Bitmiyor" başlıklı haberler yapılmıştır. Bu sebeple aşağıdaki basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.

Suat Deniz isimli hasta, 12.02.2020 tarihinde sol böbrek kanalında taş tanısı ile Iğdır Devlet Hastanemize yatırılarak ameliyata alınmış, ancak sadece ameliyat esnasında karşılaşılabilecek taşın kanalı tamamen kapatması ve kanalda yaygın ödeme neden olmasından dolayı, kanala girilemediği için operasyona son verilmiştir. Ameliyatın başarısız olmasının nedeni hastamızın böbreğindeki taşın yarattığı hasardan dolayı oluşan ileri derecede darlık ve ödemdir. Hastanemizde herhangi bir tıbbi cihaz eksikliği bulunmamaktadır.

Valilik oluru ile İl Sağlık Müdürlüğünce kurulan komisyon tarafından İl Sağlık Müdürlüğündeki başka birimlerde geçici görevlendirme ile çalışan ihtiyaç fazlası hastane personeli asli görevlerine iade edilmiştir.

Sosyal medyada yer alan iddialar titizlikle incelenerek herhangi bir ihmal ya da kusur varsa gereğinin yapılacağının bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 22:13

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

GİDERİLEMEYECEK BİR SIKINTI DEĞİL,YETKİLİLER GEREĞİNİ YAPACAKLARDIR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILARIMLA.

ıgdırlı
ıgdırlı - 2 ay Önce

ıgdırlılar çalışmaz ise gelmeden maas alır taner başaran başkan oldukça böyle kayırmalar bıtmez yazık

SIRADAKİ HABER