Hükümetten flaş 3600 ek gösterge hamlesi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, katıldığı canlı yayında, Ocak ayının başında 3600 ek gösterge ile ilgili komisyon kurulacağını açıkladı.

Hükümetten flaş 3600 ek gösterge hamlesi

Bugün Bloomberg HT kanalında canlı yayın konuğu olan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın 3600 ek gösterge konusunun gündemlerinde olduğunu belirtti. yalçın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptıkları görüşmeyi hatırlattı. Memur-Sen Genel Başkanı, o görüşmede de bu konuyu gündeme getirdiklerini ve komisyon kurulması konusunda anlaşmaya vardıklarını belirtti.

ORTAK ÇALIŞMA KOMİSYONU KURULACAK

Ali Yalçın konu kapsamında Çalışma Bakanı ile bir araya geleceklerini belirtti. Ortak komisyonun2022 yılının başında kurulacağını açıkladı. 

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Article19
Article19 - 8 ay Önce

Asgari ücret yükseldi yakında memur maaşıda artar ve 3600 verilirse "aaa Türkiye'de para varmış bak bi çok kesime para veriyor zam yapıyor" diyecekler diye korkuyorlar. Türkiye büyüyor diye endişe ediyorlar. Çok garip bunların isimleri Türk cisimleri belirsiz. Hatta bu sitede yorumlarda bile bu tipler mevcut sırf ideolojik nefret yada partizanlıkla yapılan herşeyi itibarsızlaştırma çabasındalar kimseye zam yapılmasın diyenler bile var. Başka meslek gruplarına bile hakaretler havada uçuşuyor.

Bir Gece Ansizin
Bir Gece Ansizin - 8 ay Önce

Hep aynı sozler hep aynı laflarla zamcilar yine gelmis saglikcilari kiskirtmak ve maaslar kotuymus algisi yapmak icin "ajanstan" talimat almislar coguda saglikci degil hdp/pkk elemanlari cunku turkovac asisina bile nefret duyan bilime inanmayan hizmete nefret kusan troller. Tek dertleri her olayi siyasete cevirmek ve saglik calisanlarini is biraktirmak.

ankara sağlık
ankara sağlık - 8 ay Önce

Yaparsa Erdoğan yapar tüm hizmetleri ak parti zamanında gördük. Geçmişi yaşayan biri olarak bolluk döneminde yaşıyoruz. O yüzden BİDEN-MACRON vb soysuzlar devirmek istiyor ve tuzaklarını bozuyoruz. Oyunlara gelmeyecek kadar akıllandık. Eski Türkiye yok.

3600 ve EYT
3600 ve EYT - 8 ay Önce

Emeklilikte “yaş” faktörü biraz daha aşağı çekilsin, 3600 verilsin ve maaşlara zam yapılsın diyen insanların bu talepleri normaldir. Herkes daima en iyisini ister.

Emeklilikte “yaş” faktörüne bir çözüm getirilmesi de her zaman talep edilebilir, normaldir. Bu durumun 1999’da oluştuğu da unutulmamalı!

FETÖ gibi örgütler ortaya çıkan boşluğa ve taleplere “EYT’liler-3600 vb.” diye isim vererek herkesi “tek çatı” altında toplamaya çalışıyor. Bu da “olağan” diyelim, insanların “tek yumruk” hareket ederek haklarını istemesi daha etkili olur.

Peki, olağandışı olan nedir? “Tek çatı” halinde toplanan EYT’liler vb. hak arayıcıları üzerinden kendi emellerini araya sıkıştıran FETÖ herkesi çatır çatır kullanıyor, çoğu kişi de bunun farkına varamıyor. Tıpkı siyonizme çalışıp bunun farkında olmayanlar gibi! Mevzu “hak arama” noktasından çıkıp siyasi propagandaya dönüşüyor. “EYT’lilere vermediler ama Suriyelilere veriyorlar. Polise öğretmene verdiler bize yok” demeye başladılar. Bu formül İstanbul’da tuttu.

FETÖ hedefine ulaştı. Bu duruma da siyasi iradenin önlem alması gerektiği ortada! Adamlar plan yapıyor, herkesi aynı torbanın içine koyuyor, PKK’lısı, FETÖ’sü, Ulusalcısı, Kemalisti, eski ülkücüsü, muhafazakar görünümlüsü bir araya geliyor ve kızgınlıkları yada küstükleri için “aynı kişiye” oy verip onu seçebiliyorlar...

Son cümlem devletin yaptıklarını görmezlikten gelip, son teknolijik hizmetleri umursamayıp, gelişen ve güçlenen Türkiye'de kendinizi kullandırmayın. Devletinize sırt çevirmeyin. Emin olun en iyisi zamanla olacaktır

AYŞEGÜL
AYŞEGÜL - 8 ay Önce

BİR 5 YIL'DA O SÜRER.????????????????????

uzman
uzman - 8 ay Önce

Üst unvanlar 3600 ek göstergenin dışında bırakılırsa bunun vebalini kimse veremez. Memurlar arasında ayrımcılık yapılıyor. Sırf oy uğruna kul hakkına giriliyor. Eğer bir düzenleme yapılacaksa tüm memurlar arasında değerlendirme yapılmalıdır.

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 8 ay Önce

HANİ MECLİSE GELİYORDU 3,5 ALİ. BU KOMİSYIN NERDEN CIKDI. OYALAMAYI BIRAK BİZ BU İŞİ YAPAMIYORUZ DE ÇIK GİT.

SIRADAKİ HABER