Hastaneden usulsüz tıbbi eldiven satışı iddiası

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesi’nin deposundan çıkarılan 10 bin kutu tıbbi eldivenin satılmak üzereyken yakalandığını açıkladı.

Hastaneden usulsüz tıbbi eldiven satışı iddiası

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesi’nde 10 bin kutu tıbbi eldivenin usulsüz bir şekilde bir firmaya verildiğini, firmanın da eldivenlerin satmak üzereyken yakalandığını ileri sürdü. Gönülal, müfettiş raporunda 850 bin TL’lik kamu zararı tespit edildiğini belirtti. İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, olaya karışan hastane müdürü M.K., hastane müdür yardımcısı ve bir depo görevlisi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

CHP Konya Ereğli İlçe Başkanı Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesi’nde bir yolsuzluk skandalı iddiasını gündeme taşıdı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gönülal, hastanenin deposundan çıkartılan 10 bin kutu tıbbi eldivenin satılmak üzereyken yakalandığını açıkladı.

‘KAPATILMAYA MI ÇALIŞILDI’

Gönülal, “Devlet malzeme ofisinden alınan ve Ereğli Devlet Hastanesi deposunda bulunan 10 bin kutudaki, 1 milyon adet eldiven usulsüz bir şekilde bir firmaya verilmiştir. Bu firma eldivenlerin satışı esnasında yakalanmış ve bu eldivenleri Ereğli Devlet Hastanesi’nden aldığı ifadelerini kullanmıştır. Konunun muhataplarından kamuoyunun bilgilendirilmesini talep etmemize rağmen hiç bir açıklama yapılmamıştır. Adli süreç neden geç başlatıldı? Bu olay kapatılmaya mı çalışıldı? Yoksa kutusu 30 TL olan ucuz eldivenlerle mi değiştirecektiniz? Bu konuyla ilgili 850 bin TL kamu zararı olduğu müfettişler tarafından tespit edilmiştir. Müdürlük tarafından başlatılan soruşturma sonucu idari amirler görevden uzaklaştırıldı ama sonuç belli değil” dedi.

Konuya ilişkin konuşan Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ise şunları söyledi: “Olaya karışan hastane müdürü (M.K.), hastane müdür yardımcısı ve bir depo görevlisi olduğunu öğrendik. Olayla ilgili hem il sağlık müdürlüğümüz hem de savcılık tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma devam ediyor.”

Kaynak: Cumhuriyet


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 00:48

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rezalet-Skandal
Rezalet-Skandal - 6 gün Önce

Olayın sorumlusu olduğu söylenen Hastane Müdürü M.Kaynar'ın bağlantıları mutlaka araştırılmalı. Sendika temsilcisi olduğu için yıllarca dokunulmazlığı vardı. Konya İl Sağlık Müdürlüğünde halen görevde olan Ereğlili üst düzey bir bürokrat tarafından da korunup kollandığı söyleniyor.

vatandaş
vatandaş - 6 gün Önce

Çamur atmaya devam işleri sadece çamur olan efendi o geçmişte Kılıçdaroglunun batık SSK zamanlarındaydı komik olmaya gerek yok neler değişti neler ama sizin gibiler çamur tezvirat iftira yalan peşinde güneş başçıkla sıvanmaz istismar eden olursa da cezasını görür gereken yapılır asla göz yumulmaz ...gençleri kandırabilirsiniz bilmezler ama bizler yaşadık hepsini ayrı ayrı yaşadık konuşmaya gerek yok gördük yaşadık.......

aksi vatandaş
aksi vatandaş @vatandaş - 5 gün Önce

Ya çok merak ettim yaşayıp da gördüklerinizi. Hepsini ayrı ayrı görüp yaşamışsın madem yanlış olan bir şeyi neden saklarsınız ki. Söyleyin bari de yanlış olanı herkes bilsin.

SIRADAKİ HABER