Hastane Önünde Sonu Görünmeyen Kuyruk

Hastane Önünde Sonu Görünmeyen Kuyruk

Dünya üzerinde yaklaşık 5,5 milyon insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs, şu sıralar Omicron varyantı üzerinden korku salmaya devam ediyor. Türkiye'deki yeni vakaların yüzde 10'undan fazlasını oluşturan Omicron varyantı etkisini her geçen gün iyiden iyiye hissettirmeye başlarken, ülkemizdeki vaka sayıları da 54 binin üzerine çıktı.

ARAYA YILBAŞI DA GİRDİ VAKALAR PATLADI

Araya giren yılbaşı nedeniyle vatandaşların sosyalleşmesi ve korona tedbirlerini hiçe sayması sebebiyle vaka sayılarında ciddi bir tırmanış yaşanırken, yaşanan patlamanın vahameti hastanelerden gelen görüntülerle de gözler önüne serildi.

İSTANBUL ÜSKÜDAR'DA HASTANE ÖNÜNDE SONU GÖRÜNMEYEN KUYRUK

Haberler.com muhabirinin İstanbul Üsküdar Devlet Hastanesi'nden aktardığı görüntülerde koronavirüs testi yaptırmak için sıraya giren onlarca vatandaşın oluşturduğu uzun kuyruk yer aldı. Videoda havaların da soğumasıyla birlikte hastalığın belirtilerini taşıdığını düşünen, yakınları koronaya yakalandığı için test yaptırmak üzere soluğu hastanede alan vatandaşların sonu görünmeyen sıra kuyruğu görülüyor.

BENZER BİR GÖRÜNTÜ DE EDİRNE'DEN

İstanbul'dan sonra benzer görüntüler Edirne'den de geldi. Binlerce kişi koronavirüs testi yaptırmak için hastanelere akın ederken, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi önünde oluşan kuyruk kameralara yansıdı. Kentte yeniden tırmanışa geçen salgında, test yaptıran kişilerin çoğunluğunun gençlerden oluştuğu ve hafta sonu test yaptıran kişilerin sayısının bin 500'den fazla olduğu öğrenildi.

"YAKIN ZAMANDA VAKA ARTIŞI KAÇINILMAZ"

Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, yeni Omicron varyantının bulaş hızının daha yüksek olduğuna dikkati çekerek, "Son varyant Omicron tüm varyantlar içerisinde en fazla bulaşma potansiyeline sahip ve 4-6 kat daha fazla bulaş söz konusu. Yakın zamanda vaka sayılarında artışın ortaya çıkması kaçınılmaz" açıklamasında bulundu.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

BAKAN KOCA UYARDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan vaka sayılarına dikkati çekerek sosyal medya hesaplarından uyarılarda bulundu. Bakan Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Ne yapmalıyız? Havalandırması kısıtlı, kalabalık ortamlarda vakit geçirmemeliyiz. Maskeyi, bizi koruyacak şekilde takmalıyız. Sosyal mesafeyi, Omicron varyantının kolay bulaştığını bilerek ayarlamalıyız. Hijyen kurallarına uymalıyız. Aşı hatırlatma dozunu zamanında yaptırmalıyız."(Son Dakika.Com)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 05:17

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Salih
Dr. Salih - 2 hafta Önce

2 yıldır insanlar pandemiden çıktı haliyle hasta olanlar, raporunu yeniletmek isteyenler, grip olup korkudan test yaptıranlar ve Türk aşısı olmak isteyenler vb durumlarla hastanelere geldi normal bir durum her zamanki olağan şeyler. Hayatın olağan akışına uygun abartılacak birşey yok. Kapanma olmayacak çok şükür aşımızıda ürettik. Herşey yolunda gidiyor.

Dr. Salih
Dr. Salih @Dr. Salih - 2 hafta Önce

Aşıyı yapan Prof. Dr. Aykut Özdarendeli hocam konuştu hemde burada haberleri de mevcut ararsan bulursun. Senin veriyle bir işin olduğunu sanmıyorum. Sadece TURKOVAC sorunu yaşıyorsun onunda çözümü yok kan değerlerini bi kontrol ettir bi zahmet. Bu kadar nefret iyi değildir arkadaşım bu sana zarar verir. Aşının Türk olması mı seni rahatsız ediyor yoksa RTE'nin yaptırmış olması mı ? Yoksa milletin gözünde değer kazandı diye mi mızmızlanıyorsun açık açık konuşalım. Biz aynı toprakların çocuklarıyız anlat dinlerim sorununu çözelim ama çözmek istemiyorsan da geçen bi arkadaş yorumda yazmış hoşuma gitti lütfen alınma gücenme : Bilimsel Veri : 5 yılda 33 bin pkk leşi

bilgili vatandaş cahil doktor
bilgili vatandaş cahil doktor @Dr. Salih - 2 hafta Önce

''Dört kat zıplıyor, hopluyor antikorlar dr salihhh '' şükür aşımız ürettikle bu işler olmaz, sonra sinovac gibi uzun dönemde etkisi düşükmüş diye ağlarsın, bilimsel veri veri varsa konuş, inaktif aşıyı herkes üretir, vurdurmaya gelince m RNA nın aşının peşinde koşma sonra seni gidi seni...

uzman hekim
uzman hekim - 2 hafta Önce

sgk nın ılac raporlarını uzatmamısınız mantıgı nedır?bırde bu kronık ılac raporların yenılenmesı var?ayıptır yazıktır.editörler lütfen bunu manşete taşıyın.uzman hekımım sabahtan berı 10 rapor cıkardım.kuyruk bela kovıd bela.1,5 yıldır uzayan raporlar neden uzamadı sgk nın amacı nedır?adı uzerınde kronık ılac

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 hafta Önce

Yasak getirmez isen olacağı budur kapan demiyoruz ancak kısıtlama getir yılbaşında millet kucak kucağa pavyonlarda barlarda discolarda meydanlarda getir yasaklama olsun bitseydi şimdi ceremesini devlet çekiyor
milyonlarca lira boşa gidiyor sağlık çalışanları çekiyor durmadan çalışıyorlar beklesin kuyruklar da biraz kıymet bilirler kurallara uyarlar biraz

HEKİM
HEKİM @Sağlık çalışanları - 2 hafta Önce

REİSİN EKONOMİSİ BU DURUMDAYKEN KAPANMA OLABİLİRMİ SENCE ÇOK SAFSIN KARDEŞİM

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 2 hafta Önce

Daha da güzellikler olacak daha güzel günler göreceğiz inşaAllah

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Hastahaneler berbat .saglikci yorgun .motivasyon sıfır

SIRADAKİ HABER