GAÜN Hastanesinden o iddialara açıklama...

"Gaziantep’in Nizip ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu bacakları kopma noktasına gelen 10 yaşındaki Ozan Kara’ya iddiaya göre sevkten haberdar olmadığını gerekçe gösteren Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi 5 saat müdahale etmedi. Ağır yaralı bir şekilde saatlerce bekletilen talihsiz çocuk ailesi tarafından götürüldüğü özel bir hastanede bir hafta süren yaşam savaşını kaybetti. iddiasına Hastane yönetiminden açıklama geldi."

GAÜN Hastanesinden o iddialara açıklama...

İşte Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi başhekimliği tarafından yapılan o açıklama:

Hastanemizle alakalı bazı yayın kuruluşlarında; Ozan Kara adlı hastanın tedavi sürecine dair yayınlanan haberler üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla, bu açıklamayı yayınlama gereği duyuyoruz. 

Bahsi edilen Ozan Kara adlı hasta 21 Haziran 2021 tarihinde gece 23.28’de hastanemizin pediatri acil servisine başvurmuştur. 

Hastanın hastanemize başvurmasıyla birlikte hızlıca stabilizasyonu sağlanmıştır. 10 dakika içerisinde Kardiyovasküler Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi birimleri tarafından konsülte edilmiştir. Ortopedi ve Kardiyovasküler Cerrahi ayağın kötü yaralanmasından dolayı ampütasyon (ayak kesilmesi) önermiş fakat hasta yakınları ampütasyonu kabul etmemiştir. 

Aile, her türlü sorumluluğu alarak hastalarını özel hastaneye götürmek istediklerini söylemiş ve “Hasta Tedavi Red Formu”nu imzalamışlardır. Hastanın hastanemize başvurduğu andan itibaren tedavi ve tanı sürecinde aksama olmamıştır. Hasta için önerilen tedavi aile tarafından kabul edilmeyerek tüm sorumluluk üstlenilerek özel bir hastaneye götürülmüştür


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

memohaber

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER