Erzurum Şehir Hastanesi Hizmete Açıldı

Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Şehir Hastanesi’nin hizmete açıldığını duyurdu.

Erzurum Şehir Hastanesi Hizmete Açıldı

Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel  Bedir, "Dün gece sessiz ve hummalı bir çalışma ile yeni bir dönemi açtık. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemizin tüm birimlerini Şehir Hastanemize taşıdık ve Bölge Eğitim binamızı kalan tadilatları için yüklenici firmalara teslim ettik.” dedi.

Hizmete açılan Erzurum Şehir Hastanesi ile ilgide bilgi veren Dr. Gürsel Bedir, “Şehir Hastanemiz; A blokta acil servis, ameliyathane, yoğun bakımlar ile B ve C bloklarda da poliklinikler ve yataklı servisler hizmeti verilmektedir. Hastanenin D bloku ise pandemi bloku olarak hizmete açılmıştır." ifadelerini kullandı. Bedir, Şehir Hastanesi’nin Erzurum'a kazandırılmasında emeği geçenlere de teşekkür ederek; "Pandeminin başlangıcından beri şehrimizi çok rahatlatan bu eşsiz güzellik, Erzurum Şehir Hastanesi, şehrimize ve bölge insanına hayırlı hizmetlere vesile olur inşallah. Eski Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum." diye konuştu.

Pandemi sonrası planlanmak üzere, Palandöken Devlet Hastanesi ile Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi’nin hizmete devam ettiğini kaydeden Gürsel Bedir, Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi’nin de pandemi izolasyon hastanesi olarak faaliyette olduğunu kaydetti.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 13:08

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takdir
Takdir - 7 ay Önce

Ülkemizin her yeri havalimanı, üniversite, hastane ve vb. hizmetlerle doldu tebrik ve takdirleri hakediyorlar

SIRADAKİ HABER