Elazığ'da sağlık ekiplerinin geç geldiği iddiasına inceleme

İnşaattan düşen işçi için çağırılan sağlık ekipleri, geç geldikleri iddia edilerek saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan yaralı ise hayatını kaybetti.

Elazığ'da sağlık ekiplerinin geç geldiği iddiasına inceleme

Elazığ'ın Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşanan korkunç olayda, 4 çocuk babası 42 yaşındaki işçi Naim Demir, çalıştığı inşaattan düştü.

İddiaya göre, ihbardan 10 dakika sonra olay yerine gelen ekipler, 'geç' geldikleri gerekçesiyle diğer işçilerin saldırısına uğradı.

Çevredekilerin müdahalesi ile kurtulan sağlık ekipleri, ağır yaralanan Demir'i Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırdı.

Yaralı kurtarılamadı

Demir, burada hayatını kaybetti. Demir'in cenazesi, otopsi sonrası memleketi Bingöl'de toprağa verildi.

Sağlık müdürlüğü soruşturma başlattı

Bu arada sağlık ekipleri işçilerden şikayetçi olurken, İl Sağlık Müdürlüğü de iddialarla ilgili inceleme başlattı.(En Son Haber)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Ambulansı karın ağrısı, baş ağrısı gibi her türlü gereksiz vakalara çıkarırsanız başka bölgeden ambulans gelir. O da geç gelir. Komuta sorumlu hekimleri vaka eleme yapmıyor ki. Onlar da haklı. Arkalarında duracak kimse yok. Ambulans geç geldiyse vardır bi sebebi.

Acilmi
Acilmi - 1 ay Önce

Sevgili 112 çalışanı arkadaşlarım. Bu olay gösteriyor ki; herhangi bir sebepten vakaya geç kalırsanız iyi ihtmalle dayak yemeniz çok olası. Olur da geç kalırsanız, polis olay yerini emniyete almadan vakaya gitmeyin. Canınızdan olursunuz Allah korusun. Cahil halkın adaleti ve devletin kurumlarını yok sayan şımartılmış zihniyetine kurban gidebilirsiniz.

Serhat
Serhat - 1 ay Önce

Hemşire kılıklı arkadaş zannetmem ki hemşire olasın olayların nasıl geliştiğini bilmeden gelişi güzel açıklama yazamazsin ambulans oraya 10 dkda geliyor yol boyu daha hızlı gidemez mi gider elbet ama yol vermeyen magandalar senin gibi gelişigüzel konuşan insanlar yüzünden insanlığından utanır oldum

sağlık personeli
sağlık personeli - 1 ay Önce

Asıl sıkıntı diş ağrısına bile ambulans göndeen bir şehir olduğu için Elazığ ili, hayati önem arz eden vakalara en yakın ekip olan ambulans gidemeyince, diğer yakın istasyonun vakaya yönlendirilmesinden kaynaklı sorunlar...diş ağrısı, el ağrıı (kol demiyorum dikkatinizi çekerim, avuç içi ağrısı, kendim böyle bir vakaya ambulansla yönlendirildiğim için ifade ediyorum, bizzat yaşadığım bir durum)..

Hemsire
Hemsire - 1 ay Önce

1 canın bedeli b kadar değersiz olamaz acilen sorumlu hekimler cezalandırılmalı

fer
fer - 1 ay Önce

bu acil sağlık sitemi derhal tekrar gözden geçirilmeli. özellikle tek numara altındda toplanan bu sistemde arayıp derdini anlatana kadar zaten 2 dakika geçiyor. daha sonra o birimde görevlilerin işi bilmememsi çevreyi tanımaması ayrı sorun. derdini anlatana kadar iş işten geçiyor. lütfen bu duruma bir çözüm ... 112 yi arayınca bankayı aramış gibi hissediyorum. 1-2 dakika bekletme... akabinde çevreyi tanımayan görevliye birkaç dakika adres tarifi.... ve iş işten geçti...

abdullah
abdullah - 1 ay Önce

hiçbir önlem alınmadan inşaat işçileri çalışıyor veya çalıştırılıyor ve sonunda bi kaza olunca sorumluyu maalesef başka yerlerde arıyoruz

kral
kral - 1 ay Önce

hele bakın ALLAH aşkına ""Bu arada sağlık ekipleri işçilerden şikayetçi olurken, İl Sağlık Müdürlüğü de iddialarla ilgili inceleme başlattı." yani adam düşmüş ölmüş bu efendilerde şikayetçi olmuşlar. peki oradaki işçiler sizden şikayetçi olsa ne yapacaksınız. ben söyleyeyim "hemen birilerine ağlayacaksınız." oradaki insanları bir hoş görün bir arkadaşlarını kaybettiler. siz tutmuşsunuz şikayet şikayet. bu Egonuzdan vazgeçin. forsunuzdan geçilmiyor (herkes için değil) . biraz empati kurun.


SIRADAKİ HABER