Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Şok İddiaya İlişkin Açıklama

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hastanede çalışan personelin Kovid-19 testinin pozitif çıkmasına rağmen çalıştırıldığı iddiasına ilişkin açıklamada bulundu. Hastane yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Şok İddiaya İlişkin Açıklama

“05.11.2020 tarihinde basında yer alan Covid 19 testi pozitif çıkan sağlık personelinin çalıştırıldığı haberi ile ilgili yapılan incelemede;

Bahsi geçen personelin nöbet istirahatinde olduğu 03.11.2020 tarihinde, saat 21:42’de hastanemiz pandemi polikliniğine başvurarak PCR testi verdiği, 04.11.2020 tarihinde, saat 14:15’te ise testinin pozitif çıktığı, ancak ilgili personel tarafından radyoloji birim sorumlusu ve hastanemiz idaresine bu konu hakkında bilgi verilmediği ve çalışmaya devam ettiği öğrenilmiş olup konu ile ilgili ivedilikle idari soruşturma başlatılmıştır. Çalıştığı süre boyunca Sağlık Bakanlığı pandemi rehberinde yer alan kurallar gereği personelin hastalar ile yakın teması bulunmamış olup maske, mesafe, eldiven kurallarına riayet ettiği öğrenilmiştir.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Kamera kayıtları incelendiğinde, hastane içi yapılan denetimlerde Hastanemiz Başhekimi Uz. Dr. Fevzi Bircan ÖZKAN’ın 04.11.2020 tarihinde Acil tomografi bölümünde 22:36-22:46 saatleri arasında ilgili personelle, bizzat bölümün sorunları hakkında bilgi aldığı, fakat kendisine de hasta olduğu, örnek verdiği, PCR testinin de pozitif çıktığı, ancak ilgili bilgi vermeden nöbetine devam ettiği tespit edilmiştir.

Pandemi sürecinde mesai kavramı gözetmeksizin sağlık hizmeti sunumunda üst düzey hizmet anlayışıyla çalışan fedakar sağlık personellerimiz vatandaşlarımıza gereken hassasiyet çerçevesinde hizmet vermeye devam edecektir.”

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
alim
alim - 6 ay Önce

çok inandırıcı bir açıklama doğrusu:))))

SIRADAKİ HABER