Dr. Karakaya’ya şehitlik unvanı verildi

Dr. Karakaya’ya şehitlik unvanı verildi

Konya’da uğradığı silahlı saldırı sonucu çalıştığı hastanede öldürülen Dr. Ekrem Karakaya, düzenlenen törenle anıldı. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Ekrem Karakaya’ya şehitlik unvanı verildiğini açıkladı.

Konya’da görev yaptığı hastanede saldırıya uğrayan doktor Ekrem Karakaya’ya şehit unvanı verildi.

Şehir Hastanesi’nde görevli Dr. Ekrem Karakaya 7 Temmuz’da, anjiyo ameliyatı olan annesinin ölümünden sorumlu tutan Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Saldırganda aynı tabancayla başına ateş edip yaşamına son verdi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Konya Şehir Hastanesi’nde anma töreni düzenlendi.

Tören, Dr. Karakaya’nın hayatını konu alan kısa film gösterimiyle başladı.

Kur’an ve dua okunmasıyla devam eden törende konuşan hastane başhekimi Dr. Oğuzhan Günenc, Karakaya’nın yaklaşık 1 yıl önce Şehir Hastanesi’nde göreve başladığını belirtti.

Günenc, “Rahmetli doktorumuza kendi memleketi Kayseri’de göreve başlama seçeneği sunulmuş olmasına rağmen mesleğini daha iyi icra edebileceğini, hastalarına daha faydalı olabileceğini düşündüğü için kendisi hastanemizi tercih etmiştir” dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da saldırıda hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya için ‘şehit’ unvanı verildiğini belirterek, şunları söyledi:

”Şehidimizin ailesi artık yüce devletimize emanet. Ekrem kardeşimize devletimiz ‘şehit’ unvanı verdi. Bundan sonra eşi ve kıymetli evlatları şehit yakını olarak devletimizin ve milletimizin şemsiyesi altında ömür boyu korunacaklar” dedi.

Şehit Karakaya’nın adının Konya’da bazı sağlık tesislerine ve caddelere verilerek yaşatılacağını da belirten Koç, “Şehidimizin adını yaşatma adına devlet büyüklerimiz gerekenleri yapıyorlar. Rabbim bu acıları bir daha yaşatmasın’ ‘dedi.

Mesai arkadaşları adına kürsüye gelen kardiyoloji uzmanı Dr. Selçuk Öztürk, “Kliniğimizde 1 yılda kendisini öylesine sevdirdi ki hekim ve hekim dışı tüm personellerin en sevdiği ve saygı duyduğu kişi oldu. En son Ramazan Bayramı’nda nöbetçi olmamasına rağmen bayram öncesi kalan hastalara ve izne ayrılan hekim arkadaşların hastalarını devralarak her gün vizit yaptı. Ben buna şahidim. Sürekli olarak hastalarından olumlu geri dönüşler alan bir kardeşimizdir. Hatta daha önce çalışmış olduğu Karabük ilinden Konya’ya gelen hastalarını biliyoruz” diye konuştu.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr isa
Dr isa - 3 hafta Önce

Şehitlik hakkı elbette verilmeliydi. Doğru buluyorum. Yalnız şu mevzu hep gözardı ediliyor. Nasıl bir işçi yeterli güvenlik önlemi almayan işveren yüzünden hayatını kaybettiğinde işveren maddi manevi cezalandırılıyorsa, arkadaşımızın ölümü de iş cinayetidir. Bu ve bundan sonraki sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve ölüm olaylarında ceza ve tazminat davaları açılmalıdır. Maalesef burda sadece öldüren tek suçlu değildir

saglıkcı
saglıkcı - 2 hafta Önce

bununu yerıne hekımını korumayan tum yönetıcıler ıstıfa etmelı...tabi utansalar...

Dr
Dr - 3 hafta Önce

Hekim dışı sağlık çalışanları eşitlik yok diye isyan ediyorlar.bunda bile hekime karşılar yazik

Ysp
Ysp @Dr - 2 hafta Önce

Hekime karşı olan sağlık personeli ve sağlık personeline karşı olan hekim sayısı az olmasına karşın sesleri çok çıktığı için hoş olmayan atışmalar oluyor. Çoğunluk şahsım gibi birlik ve beraberlikten yana. Haber başlığı ve içeriği ile sizin yorum uyuşmuyor dr bey.

SIRADAKİ HABER