Doktor Meslektaşını Darp Ettiği Öne Sürülen Doktor Konuştu

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tartıştığı Dr. Öğretim Üyesi Ercan Kahraman'ı darp ettiği iddia edilen Prof. Dr. Hamit Serdar Başbuğ, "Birbirimize fiziki olarak temas ettik. Tek taraflı bir darp olmadı. Benim de dirseğimde ve parmağımda kırık var. Bir arbede oldu" dedi.

Doktor Meslektaşını Darp Ettiği Öne Sürülen Doktor Konuştu

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık binasında Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamit Serdar Başbuğ ile Dr. Öğretim Üyesi Ercan Kahraman arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada Kahraman'ın burnu kırıldı, Başbuğ'un ise parmağında kırık oluştu.

Özür diledi
Meslektaşı ile arasında yaşanan olayla ilgili konuşan Prof. Dr. Başbuğ, anlatılanların gerçeği yansıtmadığını ve böyle bir olay yaşandığı için çok üzgün olduğunu belirterek kamuoyundan özür diledi. Kahraman'ın bugün saat 11.00'de odasına geldiğini belirten Başbuğ, "Beni bir takım şeylerle itham etmeye başladı. Daha sonra kendisi odadan ayrılırken benim kapımı son gücüyle çarptı. Ben de arkasından çıktım. Daha sonra birbirimize fiziki olarak temas ettik. Tek taraflı bir darp olmadı. Benim de dirseğimde ve parmağımda kırık var. Bir arbede oldu. Beraber merdivenden yuvarlandık" diye konuştu.

"Bir kaza gibi düşünmek lazım"
Kendisinin de 10 günlük iş göremez raporu aldığını aktaran Başbuğ, "Ben buraya Amasya halkına hizmet etmek için geldim. Buraya geleli 30 gün oldu. 30 gündür Ercan Bey'in mobbingine maruz kaldım. Doktora şiddetin bu kadar ayyuka çıktığı bir dönemde doktorların kendi arasında bu şekilde bir kavga olması da tabii ki hoş değil. Ben bunu önemsiyorum. Böyle bir şey oldu. Bir kaza gibi düşünmek lazım. Kendisine de geçmiş olsun" şeklinde konuştu.

Sağlıkta şiddet olaylarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı "Ciddi önerimdir. Hekimlere silah taşıma ruhsatı verilsin, hekime şiddet anında biter. Kimse polise kafa tutamıyor, neden, çünkü silahı var" paylaşımıyla ilgili de konuşan Başbuğ, "Sosyal medya paylaşımıyla ilgili insanları yargılamamak lazım. Bence sosyal medyada insanlar içinden geldiği gibi konuşabilmeli. Bu bir fikirdi. Fikir verilir. Karşıdan da fikirler gelir. O twitin bu olayla hiçbir alakası yok. Ben o twitte kimseyi şiddete özendirmiyorum" ifadelerini kullandı.(Haber Gazetesi)


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hastane çalışanları
hastane çalışanları - 2 ay Önce

devlet hastaneleri üniversitelere bağlanmasın üniversite kadrosunda olanlar üniversitesine gitsinler .yüzlerini görmediğimiz hastaneye bile uğramayan poliklink bile yapmayan nice üniversite kadrosundaki personel hastaneden döner sermaye alıyorlar hiç bir katkısı olmayan kişilerin dekanlar sekreterler yönetim kurulu üyeleri yeter artık biz çalışanların dönerlerini neden üniversite çalışanlara dağıtılıyor

sağlık çalışanları
sağlık çalışanları - 2 ay Önce

ulan biz de neden döner sermaye alamıyoruz diyoruz ya yüksek maliyetle gereksiz alatlere gidiyormuş ya paralar yada taşeron işçilerin gereksiz mesai ücretlerine gidiyormuş demek ki zaten paraların çoğu proflara doçentlere üniversite kadrosnuna gidiyor sekreterine vbvb adamlar dünyanın parasını alıyor devlet hastanelerin ünüversitelere bağlanmasına karşıyız

Gereksiz , yüksek maliyetli evragi neden satin alma, ayniyat yapıp hazırlıyor önce bu sorulmalıdır ihale çıkılmış mi sorulmalıdır müdürler neden buna engel olmamış sorulmalidir burada kamuyu zarara uğratmak mi var herkes hesap vermeli müfettiş gelmelidir Burada hekim bir usulsüzlük mu görmüş de imzalama miş haklı olarak eğer durum buysa bu evrakları hazırlayan satın alma,ayniyat,sarf depo sorumluları hekimlerden önce bu evraklara imza atan müdürler hesaba çekilmelidir bakanlık derhal bir müfettiş gönderip işin aslını kamuoyuna açıklamalıdır gereksiz yüksek maliyetli aletler mı alınıyor ucuz olan alınmıyor da pahalı mı tercih ediliyor evraklarda ihalede usulsüzlük mu devleti kamu zararına ugrat ma mi var sorusturulmalidir

Tanay
Tanay - 2 ay Önce

Yeri gelmişken yazayım şidete uğrayan daha düşük rütbeli kalp cerrahı efendi harama eluzatmayan tevazu sahibi ve çok inançlı bir hekimdir yoğun bakımda şimdi kendi hayat mücadelesini vermesi çok üzücüdür...

Aslantepe
Aslantepe @Tanay - 2 ay Önce

Ercan hoca naif ,kimseyi kırmayan hekimligini de iyi yapan bir insandır.Malatya da çalışmış ve bir çok hastaya şifa dağıtmışlar.Allah şifalar versin.

öğretmen
öğretmen - 2 ay Önce

TÜRKİYEDEKİ DOKTORLAR KENDİNE GELMELİ, HEKİM GİBİ DAVRANMALI, MAHALLE EŞKİYASI GİBİ DEĞİL, TEMİZ AHLEKLI, EFENDİ,OTURMSINI KALKMASINI BİLEN VS AHLAKİ DEĞERLERE SAHİP OLMALI.

dr
dr - 2 ay Önce

DR. HAMİT SERDAR BEYE İNANIYORUM. ÇÜNKÜ İNSAN YENİ TAYİN GELDİĞİ ZAMAN HASTANE İÇİNDE ESKİ ÇALIŞANLAR BİLİNÇLİ YADA BİLİNÇSİZ YENİ GELENE MOBİN YAPIYOR. NE GÜZEL AMASYAYA PROFEÖR OLARAK GELMİŞ, İŞ YAPMAYA ÇALIŞIYOR, BİR ALT KADEME HEKİM OLARAK NEDEN ENGEL OLMAYA ÇALIŞIYORSUN? AMACIN NE KOSKOCA PROFESÖRE Mİ YAPACAĞI İŞTEN DOLAYI ENGEL OLMAK YILDIRMAK, AKILLI OLSANA SENDE BİRŞEYLER HOCADAN ÖĞRENSENEKARDEŞİM. SONUÇ İKİ BAŞARILI VE SEVİLEN HEKİMİN HASIM OLMASI, HİÇ HOŞ DEĞİL.

Kök nedene inelim
Kök nedene inelim @dr - 2 ay Önce

Olayın aslı hekimin düşük maliyetle yapılabileceğini bildiği bir işlem için yüksek maliyetli (belki de gereksiz malzeme kullanarak) malzemeler kullanmak istemesinden başlıyor.
Koskoca profesöre dr öğretim görevlisi mobing yapıyormuşta yeniyi istemiyorlarmışta... külahıma anlatın bunları.
Müfettişler bu hekimin geçmişten bugüne çalıştığı tüm hastanelerde yaptığı işlemlerin endikasyon uygunluğunu sonrasında da gereksiz malzeme kullanımı varlığını en sonda yüksek maliyetler çıkarmak için fazladan katater kullanma gibi işlemlerini didik didik incelemelidir.
Konu dışarıdan göründüğü kadar basit değil hemen atlamayın.

Hemodiyaliz
Hemodiyaliz @dr - 2 ay Önce

Saygıdeğer meslektaşım Dr Ercan Beyle aynı hastahanede bir dönem çalıştım.Hemodiyaliz hekimi olarak çalıştığım .Devlet hastahanesindeki hemodiyaliz hastalarının kateter problemleri için üniversiteye gönderiyorduk.Hiç bir kalp damar uzmanı diyalizle uğraşmak istemiyorlardı.Dr Ercan Bey KVC servisine geldikten sonra , gece gündüz demeden, icabı olsun olmasın herzaman destek oldu bize.Amasyaya atanması bizim için büyük bir kayıptı.

HUKUK ADALET
HUKUK ADALET - 2 ay Önce

Hiç bir MOBİNG, hiç bir SUÇ cezasız kalmamalı. Türkiye'de hakimler, savcılar Ankarada yök, Rektör yukarıda da Allah var. Allah yarına bırakırda yanına bırakmaz.

hemsire
hemsire - 2 ay Önce

adam tipten kendini ele veriyor


SIRADAKİ HABER