Doktor çiftin oğlu, koronavirüs sonrası gelişen sendromdan hayatını kaybetti

Batman Eğitim Araştırma Hastahanesinde Dahiliye uzmanı Dr. Şenol Kılınç ve Anestezi Uzmanı Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç'ın 8 yaşındaki çocukları hayatını kaybetti.

Doktor çiftin  oğlu, koronavirüs sonrası gelişen sendromdan hayatını kaybetti

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Anestezi Uzmanı Doktor Gülsüm Kahveci Kılınç ile İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Şenol Kılınç'ın 8 yaşındaki çocukları Toprak Kılınç, yakalandığı Covid-19 hastalığına bağlı sendrom yüzünden hayatını kaybetti.

Nisan ayında yakalandığı Covid-19 sonrası, bu hastalıkla bağlantılı olduğu belirtilen ve çocuklarda görülen Multisistem Inflamatuar Sendromu (MIS-C) hastalığına yakalanandığı düşünülen küçük Toprak'ın bir hafta önce durumu ağırlaştı.

AMBULANS UÇAK İLE ADANA'YA SEVK EDİLDİ


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Toprak Kılınç, anne babasının görev yaptığı hastaneden, ambulans uçak ile Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Yoğun bakıma alınan Toprak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve dün hayatını kaybetti. Küçük Toprak'ın cenazesi bu gün anne-babasının memleketi olan Samsun'da toprağa verilecek.

MIS-C NEDİR?

MIS-C hastalığı vücutta hemen tüm organları tutan bir hastalık olarak biliniyor. Corona sonrası çocukları tutan bu hastalık beyni, akciğerleri, kalbi, böbrekleri, karın içindeki organları, karaciğeri ve diğer organları tutabilen bir hastalık, çocuklarda yüksek ateş, şiddetli karın ağrısı, boğaz ağrısı, kusma, ishal, baş ağrısı, belirgin şekilde yorgunluk, halsizlik, bilinçte bozulma yaratıyor.

Uzmanlar, nefes darlığı, göğüste gitmeyen ağrı veya basınç hissi, yeni başlangıçlı bilinç bulanıklığı, uyanamama veya uyanık kalamama hali, morarmış veya mavimsi dudaklar ve yüz ile dayanılamayacak şiddetli karın ağrısı belirtilerinde ailelerinin çocuklarını mutlaka acil yardım almaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 14:41

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başkent Sağlık
Başkent Sağlık - 2 hafta Önce

Allah anne, baba ve yakınlarına sabırlar versin. Melek olmuş yavrucak, Rabbim onları cennetinde kavuştursun inşAllah.

Alpi
Alpi - 2 hafta Önce

Allah sabırlar versin.Gunahsiz yavru cennetlik.Teselli vermez ama düşünsenize ailenizden birisi kesinlikle cennette.Anlayamadigim bir konu bu kadar acı ıstırab varken hala sosyal medyada nasıl paylaşım yapılıyor.Allah yakınlarına sabırlar versin

SIRADAKİ HABER