Devlet Hastanesine Operasyon 24 Gözaltı

Bingöl'de usulsüz engelli raporu düzenleyerek 'kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' suçunu işledikleri suçlamasıyla aralarında Bingöl Devlet Hastanesi çalışanlarının da olduğu 24 şüpheli gözaltına alındı.

Devlet Hastanesine Operasyon 24 Gözaltı

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek veya üye olmak’ ve ‘Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık’ suçları ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, usulsüz engelli raporu düzenleme olaylarına karışanlarla ilgili çalışma yapıldı.

YAZIŞMALAR ELEVERDİ

Usulsüz rapor alan veya almaya çalışanlardan bazılarının olayı organize eden şüphelilere veya 3’üncü kişiler adına açılmış banka hesaplarına para gönderdiği, bu kapsamda şüphelilerin de elde ettikleri maddi menfaat yapılan yazışmalar ile ortaya çıkarıldı.

ASKERLİKTEN KAÇMA, ARAÇ ALMA, MALULEN EMEKLİ OLMA…

Bu doğrultuda düzenlenen engelli raporlarının kullanılmasıyla indirimli araç alma, engelli maaşı bağlanması, bakım ücreti başvuruları, malulen emekli olma, askerlik için çürük raporu alma ve indirimli elektrik-su aboneliği gibi, devletin engellilere sağladığı kolaylıklar inceleme altına alındı.

HASTANE ÇALIŞANLARININ ARALARINDA OLDUĞU 24 GÖZALTI

Belirtilen raporların düzenlenmesinde usulsüzlük yapan, aracılık eden veya bu yönde talepte bulunanlar tespit edildi. İlk tespitler doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda aralarında Bingöl Devlet Hastanesi çalışanlarının da bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.(Sözcü)

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 15:48

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hekim
hekim - 3 hafta Önce

sağlık müdürü ve başkanların tamamı derhal görevden alınmalıdır bu Bingöl ilindeki ambulans vakasıyla beraber kaçıncı skandaldır ey bakanlık !

Sekreter
Sekreter - 3 hafta Önce

Bingöl Devlet Hastanesinde yetki alan SÇS be genel başkanı M.Ö. ile bağlantısı var mı bu operasyonun?

Sekreterini s.kn çayını kendi koyar
Sekreterini s.kn çayını kendi koyar @Sekreter - 2 hafta Önce

Sekreter çay getirme sen

Derikoğlu
Derikoğlu - 2 hafta Önce

bu utançtan pay çıkaran yönetici varsa bakanlıkta ne ala ,yoksa geçmiş olsun herkese,zira üç gün konuşulup unutulur

SIRADAKİ HABER