Darıca Farabi'den açıklama: Zehirlenme iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde öğle yemeğinin ardından birçok sağlık personelinin zehirlendiği iddiasına, hastane yönetiminden açıklama geldi.

Darıca Farabi'den açıklama: Zehirlenme iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bugün hastanemiz yemekhanesinde yemek yiyen ve 200 kişinin zehirlendiği belirtilen ve bazı basın organlarında çıkan yanlış, yanlı ve maksatlı haberlere cevap verme zarureti doğmuştur. Hastanemizde 12.05.2022 tarihinde öğle yemeği olarak et döner ve pirinç pilavı çıkmıştır. Bu yemek hem çalışanlara hemde hasta ve refakatçilerine verilmiştir. 13.05.2022 tarihinde çalışanlarımızdan birkaç tanesinin gıda zehirlenmesine benzer şikayetlerle hastanemiz acil servisine başvurduğu bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz tüm birimlerimizle seferber olarak gerek hastanemiz acil servisinde gerekse hastanemiz mutfağında gerekli araştırma ve incelemeler derhal başlatılmış olup, bu durumun henüz hastanemiz yemeğinden olup olmadığı bile belli değilken, tarafımızca gıda ve tarım bakanlığı aranmış ve ilçe tarım müdürlüğünden bahsedilen gündeki yemekten numune alınması talep edilmiştir. İlçe tarım müdürlüğü tarafından derhal kurumumuza gelerek gerekli numuneler alınmış ve labaratuvara gönderilmiştir.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

"200 ÇALIŞANIN ZEHİRLENDİĞİ HABERLERİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Aynı yemekten çalışan personellerimiz haricinde diğer bazı kurum çalışanları, hastalarımız ve hasta refakatçilerimizde yemiştir. Ancak şuanda kadar çalışanlarımız haricinde bu durumla alakalı herhangi bir sağlık kuruluşuna başvuru yapıldığına dair bir bilgi tarafımıza ulaşmamıştır. Haberlerde konu olan 200 çalışan sayısı doğruyu yansıtmamaktadır. Başvuru sayısı yaklaşık olarak 80-90 kişi olup bunların birçoğu ayaktan tedavi ile ikametlerine gönderilmiştir. Normal zamanlarda da hastanemiz yemeklerinden şikayetçi olan bir personelimiz veya hastamız olduğunda da derhal gerekli işlemlerin yapıldığını ve hiçbir şikayetin gözardı edilmediğini, hastanemizde kalitenin artırılması hususunda sürekli olarak çalışmalarımızın devam ettiğini belirtir, hastanemiz hakkında çıkan asılsız, mesnetsiz ve kaynağı belli olmayan haberleri yapan basın organları hakkında gerekli yasal haklarımızın saklı tutulduğunu bildirmek isteriz. Hastanemiz yaklaşık 500 bin nüfusa hizmet veren ve başarılı çalışmaları ile halkımızın taktirini kazanmış olan bir kurumdur. Henüz çok üzücü fakat sebebi belli olmayan vakalar için hemen suçlu ilan edilip, kurumumuzun saygınlığını bitirmeye çalışan basın organlarını kınıyor durumu halkımızın taktirlerine sunuyoruz."(Kocaeli Gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 09:11

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER