Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "işçi ve memurların ücretlerine artışlarla çıtayı yüksek tuttuk"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "işçi ve memurların ücretlerine artışlarla çıtayı yüksek tuttuk"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası kuruluşlar yüzde 9 tahmininde bulunsa da biz yıl sonu itibarıyla çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağımızı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından notlar:


Dünyamız koronavirüs salgınıyla mücadelesini artık daha ümitvar şekilde sürdürüyor. Birçok alanda kademeli normalleşme adımlarının atıldığını görüyoruz. Küresel ekonomi tekrar eski ritmine kavuşurken üretim ve ihracat da artıyor. Turizmde de hızlı toparlanmaya şahit oluyoruz. Aşılamada bundan sonraki sürecin çok hızlı gelişeceğine inanıyoruz. İnsanlık salgının sağlık boyutuna dairt meseleleri çözdükçe salgın kaynaklı farklı sorunlarla yüz yüze geliyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Tedarik zincirlerindeki kırılma sebebiyle boş kalan raflar da bu döneme damga vuran gerçeklerdir. Fiyatlarda fahiş artışlar toplum kesiminin yükünü daha da artırıyor. Ekonomimizi, insanımızı etkileyen tehditler noktasında hedeflerimiz çerçevesinde politikalar üretiyoruz.


Salgın tedbirlerine riayet ederken stratejik sektörlerimiz başta olmak üzere üretim süreçlerimizi devam ettirdik. Üreten, istihdam eden, yatırım yapan insanlarımızı zor dönemde yalnız bırakmadık. Yeni fabrikalar kurulmasını sağladık.

Ülkemiz 2020'de yüzde 1.8 büyürken bu yılın ilk 2 çeyreğinde büyüme oranlarını sürdürdü. İhracatta rekora imza attık. Biz yıl sonu itibarıyla çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağımız düşünüyoruz.

"MALİYETLERİ EN AZ ŞEKİLDE YANSITMAK İÇİN TEDBİRLERİ ALIYORUZ"
Vatandaşımızın her birinin yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Salgın nedeniyle küresel ölçekte bozulan dengelerin yol açtığı maliyetleri içeriye en az şekilde yansıtmak için gereken tedbirleri alıyoruz.

KAMUDAKİ İŞÇİ VE MEMURLARIN ÜCRETLERİ
Kamudaki işçi ve memurların ücretlerine artışlarla çıtayı yüksek tuttuk. Elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki maliyet satış oranlarında ciddi şekilde sübvansiyon yapıyoruz. Düşük gelirli vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Bu politikalara önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Felaket tellallarına prim vermeden Türkiye'yi üretim, ihracat, yatırım ve istihdam temelleri üzerinde yükseltmeyi sürdüreceğiz.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 4 hafta Önce

sayın cumhurbaşkanım, sizin gibi düşünmüyoruz, çalışanların hali gerçekten çok kötü.

Kenan
Kenan - 1 ay Önce

İşçiye seyyanen 500 TL zam verdiniz. Memura yok. Kalifiye ve eğitimli memur ile işçi esitlendi. Şoförün memurdan fazla maaş aldığı akla ziyan seksenli doksanlı yıllara geri dönüyoruz. Çarşı pazar ateş pahası. Ak parti ile halk koptu. Vekiller halktan kopuk. Tek Erdoğan gemisini nasıl kurtaracak

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI SAYIN BAŞKANIM SAYGILAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI SAYIN BAŞKANIM SAYGILAR. - 1 ay Önce

TAŞERON KADRO ALDI MÜBAŞİRLER,İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERLERİ,KIZILAYCILAR SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.SAĞLIKTA SINAV KAZANANLAR VHKİ OLAMADI BİZ 1100000 YHS GİH SINIFINA GEÇMEMİZ İÇİN TALİMATINIZI BEKLİYORUZ SAYIN CUMHUR BAŞKANIM.TAKTİR EDERSİNİZKİ TEK MAĞDUR EDİLEN KESİM YHS.SAYGIYLA MÜJDE BEKLİYORUZ.

SAĞLIKTA TAŞERON KADRO ALIYOR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAV KAZANDIĞIMIZ İÇİN VHKİ OLAMIYORUZ.SAYIN CUMHUR BAŞKANIM.
SAĞLIKTA TAŞERON KADRO ALIYOR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAV KAZANDIĞIMIZ İÇİN VHKİ OLAMIYORUZ.SAYIN CUMHUR BAŞKANIM. - 1 ay Önce

KEŞKE BİZ SAĞLIKTA YHS NI İŞÇİ YAPSANIZ ÇOK MUTLU OLURDUK.TAŞERON İŞÇİYE İMRENİR OLDUK ÇÜNKÜ ONLAR BİZDEN HEM KIYMETLİ OLDU HEM ÇOK ÜCRET ALIYOR.SAĞLIKTA YHS İSEN SINAV KAZANSAN DAHİ ATANMAZSIN.ÜNİVERSİTE DİPLOMANDA OLSA AMA KABUL GÖRENLER BELEŞ MÜDÜR OLUYOR SÖZLEŞMEYLE ÇOK BÜYÜK ADALET.

SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMADI 8 YILDIR MAĞDUR SAYIN BAŞKANIM ÇARESİZİZ ÇARE SİZSİNİZ.
SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMADI 8 YILDIR MAĞDUR SAYIN BAŞKANIM ÇARESİZİZ ÇARE SİZSİNİZ. - 1 ay Önce

SAĞLIKTA BİZ 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞIMIZ İÇİN ATANMADIK 8 YILDIR MAĞDURUZ.YİNE SAĞLIKTA HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIP BİZE MOBİNG BASKI UYGULUYORLAR.ADALET BAKANIMIZ BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAV SIZ SINIF ATLATTI BİZ SINAV KAZANDIĞIMIZ İÇİN VHKİ OLAMADIK SAYGILAR.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Hangi memur yuksek zam aldı anlamadım hemen o kadroya geçeyim

mehmet02
mehmet02 - 4 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Aa
Aa - 4 hafta Önce

hayat pahalılığı çıtayı sizden yüksekte tutuyor!


SIRADAKİ HABER