Covid-19'dan ölen hemşirelerin sayısı Birinci Dünya Savaşı'ndakiyle eşitlendi

Uluslararası Hemşireler Birliği (ICN), yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle, Birinci Dünya Savaşı'yla aynı sayıda hemşirenin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Covid-19'dan ölen hemşirelerin sayısı Birinci Dünya Savaşı'ndakiyle eşitlendi

30 ulusal hemşireler birliğinin toplandığı Uluslararası Hemşireler Birliği, Covid-19 pandemi başladığından bu yana 1500 hemşirenin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu sayının, Birinci Dünya Savaşı'nda bilinen hemşire ölümleriyle aynı olduğu belirtildi.

Öte yandan ICN'nin topladığı ölüm sayısı verilerin erişilebilir olduğu 44 ülkeyi kapsıyor. Pandemi nedeniyle hayatını kaybeden hemşirelerin sayısının bundan daha fazla olabileceği vurgulandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

The Independent'ta yer alan habere göre, ICN'in küresel Koronavirüs vakaları üzerine yaptığı başka bir analiz ise dünya genelinde 20 bin sağlık çalışanının Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiş olabileceğini gösteriyor.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş rıza
vatandaş rıza - 6 ay Önce

Bu ülkenin bir vatandaşı bir bireyi olarak öncelikle ülkemizin başı sağolsun tüm ülkemize başta izmirimize geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Allah bu sağlık çalışanlarından razı olsun doktorundan hemşiresi ne sağlık memurlarından tüm çalışanlar doğumdan ölüme kadar hep varlar ya diyorlar ya gerçekten doğru söylemişler.salginda zaten görüyoruz ölümüne mücadele ediyorlar .depremlerde selde savaşta sınırda hele ki darbe gecesinde öyle bir çalıştılar ki , bütün doğal afetlerde bu arkadaşlar var Allah başımızdan eksik etmesin saygı ve hürmetlerimizle Bu yıl gerçekten sağlık çalışanlarının yılı ilan edilmelidir.salginda görüyoruz şimdi ise depremde nasıl çalışıyorlar görüyoruz bundan once Elazığ da Giresun'da Malatya da Van'da vb yerlerde yardıma koşuyorlar hastanelerde yüzlerce yaralıların yardımına göreve gidiyorlar kendilerine bu ülkenin bir vatandaşı olarak çok ama çok teşekkür ediyorum sağolsun lar varolsunlar Bu sağlık çalışanları na yapılan şiddete hakaretleri lanet ediyorum salgın başta olmak üzere şimdi ise depremde nasıl çalıştıklarını görüyoruz nasıl olurda bu kişilere saygısızlık yapılır anlamıyorum kendi canları yok sayıp enkazlarin altına girip yaralılara müdahale ediyorlar gerçekten takdire şayan alkışları sonuna kadar hak ediyorlar.hemsiresi doktoru sağlık memuru afad i itfaiye yi umkecileri Kızılay'ı ,askerlerimizi ,polislerimizi vbvb ellerim patlarcasina buradan alkisliyorummm

SIRADAKİ HABER