Çöp konteynırı doktoru öldürüyordu

Çöp konteynırı doktoru öldürüyordu

Kenarları kapatılmayan yer altı çöp konteynırı, doktorun az kalsın ölümüne sebep olacaktı. Manavdan alışveriş yaptıktan sonra konteynırın kenarındaki demirlere ayağı takılan Dr. Faruk Karslı, düşerek yüzünü park halindeki bir araca çarptı. Burnu kırılarak yüzü kan içinde kalan Dr. Faruk Karslı ambulansla hastaneye kaldırılırken, olayı gören vatandaşlar, “ayağı takılan doktor adeta uçarcasına düştü. Daha kötü bir sonuç olabilirdi” dediler.

Olay dün akşam saatlerinde Aktaş Mahallesi Taşhancılar Caddesi’nde yaşandı. alışveriş yaptıktan sonra Manavdan çıkan Dr. Faruk Karslı, yer altı çöp konteynırının yanından geçerken, ayağı konteynırın kenarındaki demirlere takılarak adeta uçarcasına kontrolsüz bir düşüş yaşadı. Düşerken yüzünü park halindeki bir araca çarpan Karslı bir anda kanlar içinde kaldı. Olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Dr. Faruk Karslı’nın burnunda kırık tespit edildi.

Bu düşme ölümle sonuçlanabilirdi

Olaya tanık olan vatandaşlar, “Yine de verimlik sadakası varmış. Ayağı takılan doktor adeta havada uçarak düştü. Otomobile yüzünü çarptı. Başını bir taşa vurup beyin kanaması geçirseydi ne olacaktı. Yer altına gömülen bu çöp konteynırlarının etrafları açık bırakıldığı için her an her yerde bu tür kazalar olabilir.

Belediye’den davacı olacak

Kazayı yaşayan Dr. Faruk Karslı’nın Bolu Belediyesi’ne dava açacağı öğrenilirken, Kazadan hemen sonra belediye ekipleri bu konteynırın etrafını acilen kapatarak sıvadı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Konteynırlar kaçıncı kez değişiyor?

Belediyenin zamanla kasasından milyonlar harcadığı çöp konteynerler, geçtiğimiz aylarda tekrardan yenilenerek renkli kutularla değiştirilmişti. Zemin bölümlerinin de değiştiği çöp konteynırlarının gelişigüzel şekilde yerleştirilmiş olması, bu tür kazalara davetiye çıkarıyordu

Çöp konteynırları Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde 3 kez değiştirilen ve geçtiğimiz aylarda Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından plastik malzemeden yapılmış, renkli kutularla yenilenmişti.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER