CHP'li Vekil: Genç Sağlıkçı Koronadan Öldü

CHP'li Vekil: Genç Sağlıkçı Koronadan Öldü

cumhuriyet.com.tr'ye konuşan CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal, Dilek Tahtalı'nın yeğeni olduğunu söyleyerek Tahtalı'nın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini doğruladı. Topal, Tahtalı'nın kronik bir rahatsızlığı olmadığını, sadece doğuştan romatizmal bir rahatsızlığı olduğunu belirtti. Yeğeninin çalıştığı hastanede hastaları karşılama görevinde bulunduğunu söyleyen Topal, "Grip olduğunu düşünerek hastaneye gitmiş. Önce Cerrahpaşa'ya gitmiş. Biz rapor aldıktan sonra koronavirüs bulaştığına emin olduk" dedi.

İstanbul'da Acıbadem International Hastanesinde çalışan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı'nın 10 Mart 2020 tarihinde Kovid-19'a yakalandığının tespit edildiği ve tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesinde hayatını kaybettiği iddia edildi. 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yns
Yns - 2 hafta Önce

Diğer tüm Çalişan gebe süt izinli, kronik hasta ve engelli personele verilen idari iZin sağlık personelinde verilmelidir. Kronik hasta ve süt izinli personelin cumhurbaşkanımızın verdiği haktan yararlandırılması bakanınızdan istiyoruz.

SIRADAKİ HABER