CHP'den Şehir Hastanesi Yönetimine Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Şehir Hastanesi’nde mobbing iddialarına ve görevden almalara tepki gösterdi.

CHP'den Şehir Hastanesi Yönetimine Destek

Keven, Yozgat Şehir Hastanesi yönetimi ve çalışanları pandemi koşullarında dahi canla başla hizmet vermeye çalıştığını, çalışmaya da devam ettiğini hatırlattı. Keven, ‘’Ancak gerek sağlık gerek idari birimlerde yaşanan siyasi baskılar ne yazık ki hastane çalışanlarımız arasında çok büyük huzursuzluklara yol açmaktadır. Yaşanan bu huzursuzluklar tarafıma da sık sık iletiliyor. Çünkü kendisini sağlık çalışanlarının ve yöneticilerinin hatta ömrünü tıbba adayan hekimlerimizin üzerinde gören bir siyasi zihniyet hastanede bu insanların üzerinde baskı kurmaya çalışmaktadır’’ dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Akrabası olan eski bir siyasetçinin gölgesine yaslanarak, birçok doktorun ve hastane yöneticisinin görevden alınmasına, Yozgat’tan ayrılmasına sebep olduğunu ileri sürün Keven, siyasi nüfuzu kullanılan insanların bundan haberlerinin dahi olmayabileceğini kaydetti. Keven, ‘’Yıllarca bakanlık yapmış bir siyaset insanının sırf akrabası diye siyasi nüfuzunu hastanede baskı aracına dönüştürmek Yozgat’ımıza zarar vermektedir. Yozgat Şehir Hastanesi’nin yönetimini ve doktorlarını rahat bırakın. Rahat bırakın ki mesleklerini en iyi şekilde ve en huzurlu ortamda yapmaya çalışsınlar. Yozgat ilimizin kurumsal kimliğine ve misafirperver kültürüne leke düşürecek her hareketin karşısındayım. İlimizde görev yapan doktorlarımız başımızın tacıdır. Her sıkıntılarında yanlarında olmaya hazırım. Meslek hayatlarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: //www.ilerigazetesi.com.tr/siyaset/mobbing-iddiasina-tepki-h67213.html
 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 17:35

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 1 ay Önce

Sayın cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun,ortaçağdan kalma hastanelerden bizi kurtardığı için.İnşAllah Ankaradaki hastaneleri özellikle demiryolları hastanesinide şehir hastanelerine taşırda otobüs koridorları gibi havasız poliklinliklerden kurtarırı biziz.

Ankara
Ankara @serdar - 1 ay Önce

Ankarada Başhekime çalışacağı hastane müdürünü seçme hakkı verilmiyor, Bi başkan kimi isterse o müdür atanıyor. Bırakın başhekim müdürünü kendi seçsin

selim ileri
selim ileri - 1 ay Önce

Ankara@serdar pazardan limon mu seçiyorsun...

SIRADAKİ HABER