Bunlar süs için mi?, dijital hastaneye yakışmıyor

Bunlar süs için mi?, dijital hastaneye yakışmıyor

HIMSS 6 sertifikası sahibi olan Bucak Devlet Hastanesinde katlarda bulunan sıra matiklerlerin arızalı, yada kapalı olması tepkilere yola açtı. akcagazete.com'da yer alan haberde sıramatikler için "acaba süs için mi, konulmuş bunu bilemiyorum. Eğer hizmet için konulsaydı bunlar birer birer faaliyete geçirilir vatandaş fazla sıra kuyruğunda beklemeden kendi sıralarını bu bilgisayar kontrollü sıra matiklerden alır. Bir an önce muayenesini olurlardı" ifadeleri yer aldı..

Haberde Burdur Sağlık Müdürlüğü de "Burdur Sağlık Müdürlüğü uluslararası bir sertifika olan HIMSS 6 sertifikasını verirken merak ediyorum bu aksaklıkları görmedi mi?. Burdur Sağlık Müdürlüğünden gelen yetkililerde demi acaba sadece yönetim katından dönüyorlar.! Lütfen Bucak Devlet Hastanesini yönetenler hastanenin yönetim bölümünden çıkarak hastaneyi bir dolaşmalarını eksiklikler, aksamalar, bozuk araç ve gereç varsa yerinde görmeyi tavsiye ediyorum. Kim bilir belki bizim sadece süs olarak gördüğümüz sıra matikler gibi diğer alet, araç ve gereçlerde vardır."" denilerek denetim yapmaya davet edildi.

Bucak Devlet Hastanesinde tuvaletlerin 15,30 da kapatılması ile ilgili olarak da,  poliklinik hizmetleri saat 16:00-16:30’a kadar sürmesine rağmen polikliniklerde hizmet veren tuvaletlerin temizliği saat 15:15 gibi başlıyor saat 15:30 da kapatılmaya başlandığı ve yetkili müdürünün  “temizlik hizmetleri saat 07:30’ da başladığı için saat 16:00’da temizlik hizmetlerini bitirmeyi hedefliyoruz” dediği ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 22:40

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKÇILAR OLARAK SABİT EK ÖDEMEMİZİN TIPKI DOKTORLAR GİBİ EMEKLİ MAAŞIMIZA YANSITILMASINI İSTİYORUZ
SAĞLIKÇILAR OLARAK SABİT EK ÖDEMEMİZİN TIPKI DOKTORLAR GİBİ EMEKLİ MAAŞIMIZA YANSITILMASINI İSTİYORUZ - 9 ay Önce

Sayın Bakanım,

Meslektaşlarınızın yani doktorların sabit ek ödemesi emekli maaşlarına yansıtıldı. Hem de yakın zamanda artırıldı.

Hem Bakanımız hem de isterse etkili olan yetkili sendika ne yazık ki benim de üyesi olduğum SAĞLIKSEN biz hemşireleri unuttu.

Soruyorum size Sağlık hizmetini doktor tek başına mı sunuyor vatandaşa? Bunda biz hemşirelerin payı yok mu? Doktorun orderini kim uyguluyor, hastaya?

Biz hemşireler insan değil miyiz? Fizyoterapistler, psikologlar, sosyal çalışmacılar, Ebeler, ATTler, ....

Biz de sağlık hizmeti sunuyoruz. Doktorla aynı hizmeti, birlikte vatandaşa sunuyoruz.

Hakkımız olan ve malesef kuşa dönen sabit ek ödememizin emekli maaşımıza yansımasını istiyoruz. En azından bunu yapın da bir nefes alalım.

adıyok
adıyok - 9 ay Önce

Bucaklılar Burdur'u yönetiyor, Burdur merkezde ki idarecilerin bile çoğu bucaklı

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

MAŞAALLAH NE DE GICIR GICIR DURUYORLAR:))))) SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER