Boşanan Doktorların Lüks Hayat Davası

Dr. Seda Fazıl, 5 yıl önce boşandığı estetik cerrah Berken Büyükgüral’ın sosyal medyaya eklediği tatil fotoğraflarını ‘Lüks bir yaşam sürüyor’ diye gerekçe gösterip, çocuğuna ödediği 6 bin TL’lik nafakanın 15 bin TL’ye çıkartılmasını istedi.

Boşanan Doktorların Lüks Hayat Davası
Kadın hastalıkları uzmanı Dr. Seda Fazıl ile estetik cerrah Berker Büyükgüral 2016 yılında boşandı. Mahkeme bugün 8 yaşında olan çocuklarının velayetini Seda Fazıl’a verdi. Boşanma davasında bağlanan 2 bin 500 liralık nafaka, yıllar içinde 6 bin TL’ye yükseldi.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayamadığını iddia eden Seda Fazıl, İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak nafakanın 15 bin TL’ye yükseltilmesini istedi.

‘DÜNYA ÇAPINDA BİR DOKTOR’

Seda Fazıl, eski eşi Berker Büyükgüral’ın kendisini birçok platformda, sosyal medyada estetik ve plastik cerrahi dalında uzman ve dünyaca bilinen bir doktor olarak tanıttığını dava dilekçesinde anlattı.

Dilekçede, “Berker Büyükgüral, lüks yaşamı ve pahalı harcamaları, yurt içi ve yurt dışı tatilleri ile Seda Fazıl ile kıyaslanamayacak kadar yüksek gelire sahiptir. Hastaları yurtiçinden ve yurtdışından olup, özel muayenehanesinde kontrollerini yapmakta, ameliyatlarını ise İstanbul’un en iyi özel hastanelerinin ameliyathanelerinde, kiralamak suretiyle gerçekleştirmektedir. Davalının maddi durumunun çok iyi olması ve şahsi gelirinin Türkiye ortalamasının çok üstünde olması nedeniyle çocuğun aylık 6 bin lira olan nafakasının 15 bin liraya çıkarılmasını istiyoruz” denildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Davanın ilk duruşmasında mahkeme, tanıkların dinlenmesi için süre vererek duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 10:10

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr
Dr - 3 hafta Önce

Bu ne aç gözlülük bacım, kazanıyor ise büyük emek harcayarak kazanıyor, tıp fakültesi okumak kolay mı, asistan olmak kolay mı, müşteriyi memnun etmek kolay mı, oh ne güzel bir çocuk doğur hiç emek verme, yattığın yerden altı bin lira al, yok olmadı on beş binlira ver, bacım sen hiç emek harcadın mı, bu ülkede askeri ücret kaç lira biliyor musun, hiç hasta kaprisi çektin mi kalk sende çalış emek ver , evlendiysen evlendin, boşandıysan boşandın, bu insanlara bir nefes alma hakkı tanıyın Allah aşkına.

çağla yalın
çağla yalın @Dr - 3 hafta Önce

kadın da doktor zaten

tosun
tosun - 3 hafta Önce

ülkenin kanunları şahane asgari ücret 2,800 nafaka 6,000 begenmemiş

veremli
veremli - 3 hafta Önce

meğerse ikisi de çok müslüman insanlarmış:)))))))))

SIRADAKİ HABER