"Biz bunları yaşamak zorunda mıyız?"

"Biz bunları yaşamak zorunda mıyız?"

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisinde tedavi gören bir hasta kaldırım taşı ile acili basarak doktora saldırmak istedi. Başka bir hasta yakını tarafından engellenen saldırgan gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılınca, Doktor Sezer Eşfer bu duruma sosyal medya hesabından isyan etti.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün yaşanan olayda, iddialara göre Acil serviste tedavi olduktan bir süre sonra elinde taşla tekrar Acile gelen hasta, kendisini tedavi eden Doktor Sezer Eşfer’e saldırmak istedi. Saldırgan başka bir hasta yakını tarafından engellenerek taş elinden alındı. Saldırgan polis tarafından gözaltına alındıktan sonra “eylemi teşebbüs olarak kaldığından dolayı” serbest bırakılınca, doktor bu duruma sosyal medya hesabından şu sözlerle isyan etti;

“Eylemi teşebbüs olarak kaldığından şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yarın gelip yarım kalan işini halledebilir. O zaman tutuklarsınız.

‘BU ŞEHİRDE GÜVENDE DEĞİLİM ÖLÜM KORKUM VAR’

Yarın başıma bir şey gelirse sorumlusu kim olacak sizce? Açık açık beni öldüreceğini söyleyip, elinde bir insanı öldürebilecek bir taşla acil servise gelen bir adam şu an serbest. Şaka gibi ama değil. Allah kahretsin. Bu şehirde güvende değilim, ölüm korkum var. Beni koruyabilecek misiniz?

Ya inanılır gibi değil adam saatler sonra acil servisimize geri geliyor. Yine madde etkisinde yine sorun çıkarıyor. Bu mu kanun bu mu adalet? Biz bunları yaşamak zorunda mıyız?

Dün beni öldüreceğini söylerek acil servisi taşla basan adam, gözaltına alındı 15 saat sonra serbest bırakıldı. 7 saat sonra da acil servisimize tekrar geldi. Yine alkol ya da madde etkisindeydi. Soruyorum size ben bu ülkenin doktoru olarak ne yapmalıyım? Ölmeyi mi bekleyeceğim?(CNN Urfa)

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2022, 22:58

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 3 hafta Önce

Bu ülkenin doktoru olarak yapman gereken şey, başka ülkenin doktoru olmak abicim. Madem korku birkere kalplere girdi...Saglıkta şiddet bulaşıcıdır. Henüz daha pik yapacak sonra azalmaya başlayacak. Tabii tek dalgada biterse o da

Adalet Artık Medyada
Adalet Artık Medyada - 2 hafta Önce

Medyaya düşünce tutuklanıyor. Düşmeyenlerin Allah yardımcısı olsun

SIRADAKİ HABER