Biyopsi için gittiği hastanede yürüyemez hale geldi iddiası

İstanbul'da kolonoskopi yaptırmak için hastaneye giden Hatice Kalaycı'nın (52), işlem sırasında bağırsağı 2 santim patlatıldı. Yürüyemez hale gelen talihsiz kadının ailesi hukuk mücadelesi başlattı

Biyopsi için gittiği hastanede yürüyemez hale geldi iddiası

İstanbul'da 52 yaşındaki Hatice Kalaycı, kusma belirtisiyle 21 Mart'ta başvurduğu hastanede diğer organlarında problem olmadığı için endoskopi ve kolonoskopi yapıldı.

Kendilerine kolonoskop işleminin yarım saat süreceğinin söylendiğini söyleyen kızı Serap Kalaycı, "Annem içeri alındı ve bir saat sonra başka bir doktor elinde bir çantayla içeri girdi. Biz sonradan işlem sırasında annemin bağırsağını 2 santim patladığını öğrendik. Hemen ameliyata alınması gerektiği halde bizden para istediler. Acil ameliyatı para için beklettiler. Özel sağlık sigortamız vardı ve doktor hatası olduğu için para vermeyeceğimizi söyledik. 3 saat sonra annemi ameliyata aldılar. Doktor başarılı geçtiğini söyledi.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

'Başarılı olsa ne olur, sizin yüzünüzden ameliyat oldu' dedim. Annemin bağırsağında bir şey yoktu ama onların hatası yüzünden yürüyemez hale geldi, kötürüm oldu" ifadelerini kullandı. Kalınbağırsağı dışarda, ince bağırsağından mama ile beslenen Kalaycı, doktor hatası nedeniyle yürüyemez hale geldi. Kalaycı'nın kızı Serap Kalaycı, "Kanser tedavisine başlanması gerektiğini söylediler ama annem yürüyemediği için hastaneden çıkaramıyoruz. Doktorlar gelip bunun psikolojik olduğunu söyleyip zorla yürüterek hastaneden çıkarmaya çalıştılar" şeklinde konuştu. Kalaycı, CİMER'e, Şişli İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne şikayette bulunduklarını kaydederek Çağlayan Adliyesi'ne gidip suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirdi.

DİLAN KAYA-SABAH

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 03:25

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
doktor
doktor - 2 ay Önce

Olay, hasta yakınları tarafından iyice abartılmış. Hastaya kolonoskopi yapılmış, işlem esnasında barsak delinmiş. Bu maalesef karşılaşılabilecek bir komplikasyon. Evet ameliyat için para almasalardi daha iyi olurdu. Muhtemelen kolonoskopide kalın barsakta tümör saptandı. Buna bağlı da kemoterapi alması gerekiyor. Kalın barsak kanseri varsa, kolonoskopi esnasında (perforasyon) delinme riski artar. Eğer tümör vars Ave ameliyat edildiyse barsak bir süreliğine dışarı alınır zaten. Olay, doktorun üzerine akbaba gibi çökmek için iyice dramatize edilmiş.

SIRADAKİ HABER