Bir çocuğun darp edildiği olayla ilgili polis, bekçi ve doktora soruşturma

Bir çocuğun darp edildiği olayla ilgili polis, bekçi ve doktora soruşturma

Batman’da 15 yaşlarındaki bir çocuğun polis ve bekçiler tarafından darp edilmesi ile olayı ile ilgili polis ve bekçiler ile sağlam raporu veren doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

  t 24.comda yer alan habere göre; Batman'ın Cudi Mahallesi'nde bulunan Salih Özdemir Parkı'nda 13 Mayıs akşam saatlerinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 15 yaşındaki V.S.'yi darp eden polis ve bekçiler ile çocuk için sağlam raporu veren doktor hakkında yapılan suç duyurusunun ardından soruşturma başlatıldı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Batman Barosu tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, polis, bekçi ve doktor hakkında işlem yapılması istendi. Suç duyurusu dilekçesinde, İl Emniyet Müdürlüğü'nde "görevli memura mukavemet"ten işlem yapılan V.S., bekçi ve polislerce darp edildiği görüntülere yansımasına rağmen adli muayene için götürüldüğü Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde "sağlam raporu" verilmesinin "görevi ihmal" olduğu belirtildi.

Sağlam raporundan sonra V.S.'nin götürüldüğü özel hastanede verilen darp raporu ile olayın görüntülerini savcılığa teslim edildiği suç duyurusunun ardından Cumhuriyet Başsavcılığı, sağlam raporu düzenleyen doktor hakkında "görevi kötüye kullanma", polis ve bekçiler hakkında ise "kötü muamele" ile "kasten yaralama" suçundan soruşturma başlattı.

Batman'da 15 yaşındaki V.S., 13 Mayıs'ta sokağa çıkma kısıtlaması sırasında ekmek almaya giderken polis ve bekçiler tarafından darp edilmişti. Gözaltı sonrası adli muayene için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen V.S.'ye darba rağmen doktor R.A. tarafından sağlam raporu düzenlenmişti.
Gözaltında serbest bırakıldıktan sonra ailesi tarafından özel bir hastaneye götürülen V.S.'ye darp raporu verilmişti. Raporda, "Frontal bölgede (alın) abrazyon (yırtık) yarası. Burun çevresinde kızarıklık, boyunda kızarıklık. Kafa arka kısmında ödem, şişlik, kızarıklık. Sağ dizde abrazyon yarası, sağ el bileğinde ödem" tespiti yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 04:15

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

evlat olsa sevilmyecek çakal tipler de haklı çıkabiliyor maaalef, keşke ceza yazsalarmışda ,babası dövseymiş.şimdi polis bekçi doktor bi sürü ceza alır.

SIRADAKİ HABER