Başhekim Devletin Binasına Kümes Yaptı İddiası

Başhekim Devletin Binasına Kümes Yaptı İddiası

https://www.malatyadan.com/ haberi;

Malatya’da 112 Başhekimi ve Yardımcısı’nın Başhekimlik ve Komuta kontrol merkezinin bulunduğu binanın terasında Güvercin beslediği ve çalışanlara mecburi bakıcılık görevi verilmesi, çalışanlara mobbing uygulanması, çeşitli cezalandırmalar ve daha neler neler gündeme bomba gibi düştü. Haber Merkezimize yapılan ihbarda şu ifadelere yer verildi.

ÇALIŞANLAR ADETA CANINDAN BEZMİŞ!
Malatya 112 Başhekimi ve Yardımcısı 112’nin başhekimlik ve komuta kontrol merkezinin bulunduğu binasında terasda güvercin besliyor. Hizmetli personel arkadaşlarımıza kendi işlerinin yanında buranın temizliği bakımı mecburi ve emri şekilde  yaptırılıyor.

Komuta kontrol merkezinde bulunan nöbet tutan personelin ve idari personelin buraya girişi tamamen engellenmiş nöbet tutan personelin dinlenme hava alma yeri yok edilmiştir.

Teras tamamen kilitlenmiş anahtar sadece başhekim ve yardımcısında bulunmaktadır. Başhekim yardımcısı tarafından ilçelerden merkeze, merkezden ilçeye usulsüz çapraz görevlendirme yapılarak tanıdıklar yandaşlar görevlendirme parası (Extra 900 TL) alırken,diğer arkadaşlarımız mağdur olup  yandaşlar rahat etsin diye farklı yerlere mecburi gönderiliriyor.

Başhekim yardımcısının yaptığı nöbet listeleriyle çalışan sayısının hemen hemen yarısı atandığı kadro dışında çalıştırılmakta Devlete ekstra maliyet külfet oluştururken arkadaşlarımıza mobbing uygulanmaktadır.

Yönetimle tartışan aykırı davranan hakkını arayanlara ceza olarak uzak ilçelere (Pütürge-Doğanyol – Kuluncak – Arapgir - Darende) gibi ilçelerimize sürgün ediliyor.

Doktorların Nöbeti 24 saat nöbet esasına göre devam etmekte ama diğer personele zulüm mobbing için nöbeti 3 vardiyaya bölme çalışmaları yapmaktalar.

Başhekim yardımcısının görevlendirdiği komuta sorumluları sorumluluk parası alamadıklarından kendilerince çözüm bulup ekstra nöbete ikinci kişi olarak getirtilip (normalde nöbette 1 sorumlu olur) Devlet yolsuzluğa uğratılmaktadır. Bütün bu olanlar Başhekim yardımcısının bilgisi dahilinde yapılmaktadır.

Yönetim nöbet tutulan istasyon şartları ,ambulanslar ve yapılan işle ilgilenmeyip tamamen personeli yıldırmak ezmek susturmak için uğraşmaktadır.

112 ile Sağlık Müdürlüğü ilgilenmediğinden Başhekim yardımcısı tamamen usulsüz kanunsuz ve yönetmeliğe aykırı olarak çalışmaktadır.

Lütfen sesimizi duyun. Teşekkür ederiz

Haberin Resimleri aşağıda yer almaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 13:20

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selcan
Selcan - 12 ay Önce

Görende bir tek burada mobbing var sanır. Eleştiren hak arayana vatan millet diyene teröristmisin denilen ülkemde.

Hkkk
Hkkk - 12 ay Önce

Sadece Malatya mı ? :) Liyakat, liyakat, liyakat.

Hayat uzmanı
Hayat uzmanı - 12 ay Önce

İdarecilerimiz maaş az geçinemiyor tabiki ek iş yapmışlardır.girişimci ruhlarına hayran oldum.özel teşebbüs ben buna derim işte zam pazarlığı yaparken sendika yetkilileri görsün bu mağduriyetti...

SELİMCAN
SELİMCAN - 12 ay Önce

NE VAR Kİ BUNDA.ADAM BOŞ KULLANILMAYAN YERLERİ DEĞERLENDİRMİŞ. SAYGILARIMLA.

Angara
Angara - 12 ay Önce

Ankarada mobıng kralı var bide bu dolaplar dosya dolabımı...

baba vanga
baba vanga - 12 ay Önce

Hayvan yetiştirmek bazen luzumsuz adam beslemekten iyidir,ancak resmi kurumda uygun olmaz,

Att
Att - 12 ay Önce

Eylül dönemi tayinler hakkında haber bekliyoruz

Perihan Gökova
Perihan Gökova - 12 ay Önce

Yerinden memnun olmayanları Sakarya ya bekleriz. Blok nöbet serbest,doğru yerde doğru zamanda olursanız işinizi yürütürseniz 130 saat cepte.çapraz görevlendirme serbest, sürücü olarak alınan paramedik arkadaşlara sağlıkçı nöbeti serbest, sabah akşam savunma isteniyor idare ile yakın ilişki kuruluyor otomatikmen büyük şans.


SIRADAKİ HABER