Bakan Özer: Yanlış yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bakan Özer: Yanlış yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Bakan Özer, Sayıştay raporları ile ilgili olarak adli ve idari işlemlerin başlatıldığını ve bazı personeller hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti.

Özer, bu tür süreçleri başlattığı için kendisine 'devr-i sabık yaratıyor' suçlaması yapıldığını da dile getirdi.
Bakan Özer,Sayıştay bulguları ile ilgili değerlendirmeler üzerine "Tüm iddialarla ilgili olarak, Teftiş Kurulunu ve iç denetim birimini bulgulardan sonra devreye soktuk. Hatta bu süreç sanki ben devr-i sabık yaratıyormuşum gibi kamuoyunda algılamalar oldu" ifadesini kullandı.

Sayıştay bulguları varsa bununla ilgili Bakanlığın işlem tesis ettiğini, incelemenin ardından ise gereğini yaptığını belirten Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

"Bu çerçevede Sayıştay 2020 Denetim Raporu kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen hızlandırılmış eğitim programı kırtasiye setleri ve halk eğitim merkezleri temizlik malzemeleri ihaleleriyle ilgili olarak yetkililer hakkında Bakanlık maarif müfettişlerince yürütülen inceleme, soruşturma sonucunda sorumluluğu tespit edilen personel hakkında disiplin, mali ve idari yönden teklifler getirilmiş, konunun adli yönden değerlendirilmesi amacıyla da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur."

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 00:20

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER