Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Bursa İş Dünyası Buluşması toplantısında bugün açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi

Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Bursa İş Dünyası Buluşması toplantısında bugün açıklanan yüzde 61,1'e yükselen enflasyon ile ilgili olarak "Mart ayı itibariyle yüzde 61,1'e yükselen enflasyonu kalıcı şekilde düşürmek, fiyat istikrarını sürdürme noktasında kararlı adımlar atmaktayız" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Nebati'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Artan enflasyon tüm dünyanın sorunu haline geldi. Mart ayı itibariyle yüzde 61,1'e yükselen enflasyonu kalıcı şekilde düşürmek, fiyat istikrarını sürdürme noktasında kararlı adımlar atmaktayız. Bu amaçla KKM ve bununla sunulan finansal enstrümanlar ile döviz kurundaki oynaklığı kısa zamanda giderdik. KKM hesabı ile enflasyon üzerindeki kur baskısı azaldı. Savaşın etkileri ekonomik alanda da tüm dünyayı etkisi altına aldı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

KKM hesaplarındaki bakiye, 1 Nisan itibariyle 695 milyar TL'ye ulaşmış durumda. KKM hesap sahipleri getirilerini almaya başladı. KKM ve katılım hesapları ile döviz kurunda stabilizasyon sağlandı ve enflasyon üzerindeki kur baskısını azalttık."(AA)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER