Bakan Koca Şahan Gökbakar'ın aşı iddiasına cevap verdi

Bakan Koca Şahan Gökbakar'ın aşı iddiasına cevap verdi

Şahan Gökbakar'ın 'Turizm sektöründe çalışanlara aşı zorunluluğu getirildi ama öğretmenlere serbest' açıklamasına Sağlık Bakanı Koca cevap verdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Oyuncu Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlere ve okul personeline aşı zorunluluğu gelmemesini Kültür ve Turizm Bakanklığı tarafından başlatılan "Enjoy I'm vaccined" kampanyası üzerinden eleştirmişti.

Instagram hesabından paylaştığı videoda aklındaki soruları yönelten Gökbakar, şu ifadeleri kullanmıştı;

NEDEN HER YERDE UYGULANMIYOR?

Turizm sezonuna başlarken ülkemize gelecek olan turistler kendisini güvende hissetsinler diye onlarla temas edecek olan tüm turizm çalışanlarına aşı zorunluluğu getirilmişti. Mevlüt Çavuşoğlu bakanımız tarafından dillendirmiş ardından da 'Enjoy I'm vaccined' adlı kampanyayla duyurulmuştu. Şimdi eğitim sezonu açılıyor ve çocuklarımızla belki de günde 7-8 saat kapalı ortamda temas edecek olan öğretmenler ve okul personelleri için aşı zorunluluğu getirilmedi. Ama beraberinde akıllara çeşitli sorular geldi.

Neden, doğru bulunup alınan bir kararı her yerde uygulamıyoruz? Anneler babalar ve çocuklarımiz neden turistler gibi kendimizi güvende hissedemiyoruz?

Turizmde herkesi aşılayıp, eğitimde aşılamamak?? Ayrıca çocuğunu okula yollayan veliler de aşılanmalı değil mi? Nezaketle soruyor, mantıklı bir cevap rica ediyorum... @drfahrettinkoca @saglikbakanligi

KOCA'DAN CEVAP

Şahan Gökbakar'ın paylaşımına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından cevap verdi.

Koca, Gökbakar'ın önemli bir konuyu dile getirdiğini belirtti. Gökbakar'ın bir bilgi yanlışı olduğunu söyleyen Koca, "Sevgili Gökbakar, devlet turizm sektörü çalışanlarına aşı zorunluluğu getirmedi. Onlara zorunluysa öğretmenlere de zorunlu olmalıydı diyemeyiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 17:34

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER