Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına maaş müjdesi: Meclis gündemine alınıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda sağlık çalışanların maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında iyileştirmelerin olacağı düzenlemenin yakın zamanda Meclis gündemine alınacağını duyurdu. Sağlık Bakanı Koca'nın bu paylaşımını silip tekrar paylaşması da dikkatten kaçmadı.

Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına maaş müjdesi: Meclis gündemine alınıyor

Sağlık çalışanlarının merakla beklediği düzenlemelerle ilgili Bakan Koca'nın yaptığı paylaşımı şöyle:

ARA VERMEDEN SIRA EKONOMİDE

Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak düzenlemeler, çok yakında Meclis gündemine alınacak. Bugünkü yasal gelişmelerin hemen ardından:

1-Sabit ek ödemeler, maaşla tek bordroda merkezi bütçeden ödenecek; herhangi kayba yol açmaksızın emekliliğe yansıtılacak.

2-Döner sermayeden ek ödeme vermeyen hastane kalmayacak. Özverili çalışan hekimlerin, sağlık personelinin ek ödemelerinde artış yapılacak.

3-3600 Ek Gösterge düzenlemesiyle birlikte emeklilikte yeniden düzenleme yapılacak.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Müjdeleri ile başlayan süreç, Milli İradeyi temsil eden Meclis’te kısa zamanda karşılığını bulacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 16:38

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maaşa 2500-5000 zam ne oldu
Maaşa 2500-5000 zam ne oldu - 7 gün Önce

Unuttunuz di mi. Ek ödemeye iyileştirme ile geçiştireceksiniz ama biz unutmayacağız... tek bordro ile bu iş olmaz. Taşeron ile hemşire aynı maaşı alıyor. Tek kalem versen ne olur. Doktora hakim savcı maaşını ek ödeme olmadan vermeden olmaz. Taşeronları da artık kpss ile alın. Kura vs diyerek torpille alımlara son verin. Kör değiliz. Bunlar tek tek düzelmezse tünelin sonunda yollarımız ayrılacak. Ya adalet ya adalet. Zaman geçtikten sonra adaletin kimseye faydası olmaz...

Sağlık
Sağlık @Maaşa 2500-5000 zam ne oldu - 6 gün Önce

Dağ fare doğuracak gibi ama seçimi düşünuyorlarsa pandemi hakkını tüm çalışan saglik personeline verirler eğer arada uçurum olursa oy zamanı sağlıktan bekledikleri oylar arasında da uçurum olur.bu böyle biline....

Eşit
Eşit - 7 gün Önce

Yani hastanede çalışanlara var, tsm, ism yokmu oluyor . Covitte herkes eşit hatta 3 katı çalıştı. Karşılığı yıllardır alkış olmamaldır. Her kurumdaki ebe, hemşire, tıbbi sek. Anestezi tek.lab tek vb maaş iyleştirilmesi yapılmalıdır

Hasan can
Hasan can - 7 gün Önce

Sayın bakanın konuşmasında "zam" ifadesi hiç geçmiyor. Sadece iyileştireceģiz diyor. Galiba yine avucumuzu yalayacağız.

Aslan
Aslan - 7 gün Önce

Özverili çalışan sağlık personeli derken acaba neyi kasdetmiş oldu. Kısacası size zınnık yok demek istiyor galiba.Birde herhangi bir zaman belirtilmiyor. 5 sene bekledik, 5 sene daha bekleyin diyorlar.

dr
dr - 7 gün Önce

ek ödeme zammı falan istemyoruz maaşa zam istiyoruz maaşa

ek ödeme şimdi artsa 2-3 yıla tekrar aynı sisteme denk gelecek

Dr
Dr - 7 gün Önce

Yapacak olan yapardı. Şimdiye kadar 2 kere cumhurbaşkanından 2 kere sağlık bakanından aynı teraneyi duyduk. Önce yap sonra söyle bizi milletin önüne atma

Fatya
Fatya - 6 gün Önce

12 yillik uzman doktorun maasi 4 yil egitim almis hakim savcinin dortte biri kadar. Nerede adalet, nerede liyakat. Ayni klinikteki askeri uzman doktorun maasi 657 uzman doktorun 3 kati. Once adaleti saglayin. İnsani kosullarda hekimlere maas artisi istiyoruz.

Hak
Hak - 6 gün Önce

Bu adam ve müjde hayatımda tanıdığım en boş siyasetçi


SIRADAKİ HABER