Bakan Bilgin'den emekli maaşlarına 'zam' sinyali

Bakan Bilgin; "Bugünkü enflasyon şartlarında diğer emeklilerimizin, işçi emeklilerimizin, kamu çalışanı emeklilerimizin maaşını enflasyon oranı üzerinde arttırdık ama enflasyonun tahribatıyla bugün bunlar yeniden gündemimizdedir. Yeniden bunlarla ilgili çalışmalarımız var" dedi.

Bakan Bilgin'den emekli maaşlarına 'zam' sinyali

Bayburt'ta çeşitli ziyaretlerde bulunan Bakan Bilgin, daha sonra Valilik tarafından Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen halk iftarına katıldı.

Bilgin, burada yaptığı konuşmada, Bayburtluların Kadir Gecesi'ni kutlayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ve müjdelerini getirdiğini söyledi.

- "Ek gösterge meselesini çözerek tarihe karıştıracağız"


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Kamu personelinin 3600 ek gösterge sorununu çözeceklerini belirten Bilgin, "Mayıs ayı içerisinde... Kamu personeli arasında ciddi sorunlara yol açan 3600 ek gösterge meselesi var. Bunu, bütün kamu personelinde adalet duygusunu meydana getirecek, oluşturacak bir denge içerisinde bütün kamu personelinde ek gösterge meselesini çözerek tarihe karıştıracağız." ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin, "Bu meseleleri çözmenin bizim işimiz olduğunu ve mayıs ayı itibarıyla bu meselenin tamamlanıp, dosyanın inşallah Meclise intikal ettirileceğinin haberini bir kez daha paylaşmak istiyorum." diye konuştu.

Enflasyonun tahribatına karşı uygulayacakları sosyal politika tedbirleri olduğuna değinen Bilgin, şu değerlendirmede bulundu:

"Emeklilerimizi koruyacağız, emeklilerimizi sosyal bakımdan korumak mecburiyetindeyiz. Geçtiğimiz yıl sonunda en düşük emekli aylığını 1500 liradan 2500 liraya çıkardık. Bugünkü enflasyon şartlarında diğer emeklilerimizin, işçi emeklilerimizin, kamu çalışanı emeklilerimizin maaşını enflasyon oranı üzerinde arttırdık ama enflasyonun tahribatıyla bugün bunlar yeniden gündemimizdedir. Yeniden bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Bunları da önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Biz çalışmalarımızı tamamlayıp, muhtemelen Sayın Cumhurbaşkanımız 1 Mayıs'ta bu konuda da gerekli müjdeleri bütün toplumumuzla paylaşır. Ben buradan, bu müjdelerin geleceği haberini vermek istiyorum."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
burhan arhan
burhan arhan - 4 hafta Önce

hadi ordan ne çalışması. zaten temmuzda yasa gereği enflasyon oranında(resmi olanından) zam yapmak durumundasın. bir de sanki cebinden sadaka veriyomuş, lutfediyomuş gibi konuşmuyorlar mı yaa

kemal
kemal - 4 hafta Önce

bonkör davrandıklarına göre, işler iyiye gitmiyor demektir, ama yemezler.

calısan
calısan - 4 hafta Önce

memuru bitırenlerde birgün biter

SIRADAKİ HABER