Bakan Bilgin: Çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 6. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin birinci oturumunda konuşma yaptı. Bakan Bilgin, Ortaya çıkacak rakamın memuru enflasyona ezdirmeyecek, enflasyonun üzerinde oluşacak bir rakam olacağını açıkladı.

Bakan Bilgin: Çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur ve memur emeklilerinin 2022-2023 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği "6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri"nin ilk oturumuna katıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında Bakanlığın Reşat Moralı Toplantı Salonu'ndaki toplantıya, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katıldı.

Bakan Bilgin: "(Memurların toplu sözleşme görüşmeleri) Türkiye, çalışanlarını enflasyonun altında ezdirmeyecektir. Enflasyonun üzerinde bir noktada meseleyi ele alacağız"

Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl birlikte hareket eden Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen, ortak talepler belirledi. İki konfederasyon, hükümetten taban aylığa 600 lira seyyanen zam, 2022'de yüzde 21, 2023'te yüzde 17, her yıl yüzde 3 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 6 refah payı artışı talebinde bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Konfederasyonların ortak talepleri arasında, tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, memurlara da bayram ikramiyesi ödenmesi, gelir vergisinin yüzde 15'ini aşan kısmının karşılanması gibi maddeler de yer alıyor.

Memur ve memur emeklileri için yarın yapılacak ilk toplantıyla başlayacak zam pazarlığı süreci, yasal olarak ağustosun üçüncü haftasında sona erecek.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 ay Önce

sizin yatacak yerini yok yalancılar. sizinle sandıkta görüşeceğiz

PERSONEL
PERSONEL - 2 ay Önce

ankara memuru bul.43 tl lik yağ 90 tl olmuş.aradaki farkı ver.başka bişi istemiyom.çok değerli bakanım böyle konuşmaların sonu genelde 3/3 e gidiyo..ALLAH rıZASI İÇİN ELİNİZE VİJDANINIZA KOYUN ÖYLE ZAM VERİN.MECLİSTEB 5 TL YE TOSUN ETİ YENİYOR.BİZ TAVUK ETİNİ 35 TL ALİYORUZ..AYNI VERGİYİ VERİP KİMİLERİ 35000 LE BİZDE 6700 İLE KİMİDE 3000 TL İLE AYNI YAĞ AYNI ŞEKER AYNI UNU ALIYORUZ.LÜTFEN sizi enflasyon a ezdirmeyeceğiz sözünü kullanmayın.bbu lafı duyunca korkuyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Yani yüzde 3 + ENFLASYON FARKI, komedi gibi ....

mustafa
mustafa - 2 ay Önce

at yalanı sonrada inananı

aslan
aslan - 2 ay Önce

Bu sözleri bir yerlerden hatırlıyorum galiba. Yüzde 3.5+3.5 başka yok

attci
attci - 2 ay Önce

Sayın bakan bunu sizde biliyorsunuz ki yapamayacaksınız..Keşke sizlerde bizler gibi maaş alsanız, hadi maaşı geçtim haklarınız da biz gibi olsa dakikasında yüzde bin zam yapardınız...

mert
mert - 2 ay Önce

maaşımı dolara sabitle zam istemiyorum

mülakat mağduru cesim
mülakat mağduru cesim - 2 ay Önce

sayın bakan siz garibanı düşünün YHS idari işlerden çalıştırıyorlar GİH hakkımızdır sendikalara güvenmiyoruz çünkü kendi yandaşlarını ŞEF kadrosuna aldılar şimdi de özlük haklarını istiyorlar

SIRADAKİ HABER