Aydınlı Hatice hemşirenin katilinin cezası belli oldu

4 gün boyunca kendisinden haber alınamayan ve öldürüldüğü ortaya çıkan emekli hemşire Hatice Tusu’yu katleden katil S. A. müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Aydınlı Hatice hemşirenin katilinin cezası belli oldu

Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan, 10 Ekim 2020 tarihinde kaybolan ve olaydan 4 gün sonra Suat Aksoy adlı erkek tarafından katledildiği belirlenen Emekli Hemşire Hatice Tusu’nun karar duruşması bugün görüldü.

Söke Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada katil S. A. müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

NE OLMUŞTU?

10 Ekim 2020 tarihinde kaybolan ve 4 gün boyunca her yerde aranan Emekli hemşire Hatice Tusu’nun Suat Aksoy adlı erkek tarafından katledildiği ortaya çıkmıştı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Didim’in Efeler Mahallesinde yaşayan emekli hemşire Hatice Tusu’nun çocuklarının kayıp başvurusu üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışma başlatmış ve Tusu’nun son görüldüğü eski erkek arkadaşı olan S. A.’u gözaltına almıştı. Suat Aksoy, sorgusunda cinayeti itiraf etmişti.

Katil S. A. ifadesinde, Hatice Tusu ile 3 yıldır sevgili olduklarını ve geçen hafta Tusu’nun kendisine ayrılmak istediğini bildirdiğini, aralarında çıkan tartışma sonrasında Tusu’yu boğarak öldürdüğünü, cansız bedenini ise Arıtma Tesisi yakınındaki makilik alanda bulunan bataklığa gömdüğünü itiraf etmişti. Cinayeti itiraf eden Aksoy emniyetteki sorgusunun ardından Didim Adliyesine çıkartılarak, tutuklanmıştı. (Aydın/EVRENSEL)

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 14:34

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER