Aşı olmak istemeyen kadının inadını sağlık ekipleri çalıştığı serada kırdı

Antalya'da yeni tip koronavirüsten korunmak için eşi iki doz aşı yaptırmasına rağmen direnen Aysel Kurt, domates topladığı serada kendisini ikna eden sağlık ekipleri tarafından aşılandı. Ekiple diyalogları gülümseten Kurt, "Buraya kadar gelmişler. Doktorları bu sıcakta böyle görünce duygulandım" dedi. Eşinin aşı olmasına çok sevinen ve sevincini alkışlayarak gösteren Salih Kurt ise "Allah devletimize zeval vermesin. Eşimi ben ikna edemedim, doktor ikna etti. Beni büyük bir yükten kurtardınız" ifadelerini kullandı.

Aşı olmak istemeyen kadının inadını sağlık ekipleri çalıştığı serada kırdı
Antalya'da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için eşi iki doz aşı yaptırmasına rağmen kendisi direnen Aysel Kurt, domates topladığı serada sağlık ekipleri tarafından ikna edilerek aşılandı. Serik ilçesinde yıllardır çiftçilikle uğraşan 59 yaşındaki Salih Kurt, Kovid-19'dan korunmak için randevu alarak iki doz aşısını yaptırdı.

Kurt, 55 yaşındaki eşi Aysel Kurt'un da aşı olmasını istedi ancak ne yaparsa yapsın eşini bir türlü ikna edemeyince komşularından yardım istedi. Kurt çifti, aynı evde birbirlerinden uzakta yaşamaya başladı.

DOMATES SERASINDA BULDULAR

Eşi için oldukça endişelenen Salih Kurt'un imdadına ise sağlık ekipleri yetişti. İlçe Sağlık Müdürlüğünden doktor Abdullah Topçuoğlu ve sağlık memuru Salih Demir, eşinin yaptırmasına rağmen Aysel Kurt'un aşı yaptırmadığını tespit etti.


Kurt'u telefonla ikna edemeyen ekip, gittikleri evde kimseyi bulamayınca Kurt çiftinin domates serasında olduğunu öğrendi. Ekip, serada domates toplayan çiftle görüştü. Sağlık ekibini gören Salih Kurt, "Ben aşımı oldum." dedi. Doktor Topçuoğlu, "Eşiniz olmamış, sistemimize düştü. Bir sıkıntısı mı var, randevu mu alamadı?' diye geldik." yanıtını verdi.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER