Ambulansların Köprü ve Otoyollardan Ücretsiz Geçişi İçin Başvuru

Türk Sağlık Sen tarafından Ulaştırma ve Altyapı Başkanlığı’na bir başvuru yapılarak ambulansların otoyollardan ve köprülerden ücretsiz geçmesine yönelik düzenleme yapılması istendi.

Ambulansların Köprü ve Otoyollardan Ücretsiz Geçişi İçin Başvuru

Başvuruda mevzuata göre sadece ücretli karayolunda meydana gelen trafik kazası, yangın ve benzeri olaylara müdahale için görevlendirilen ambulanslardan geçiş ücreti alınmadığı belirtildi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık hizmetlerinin ertelenemez ve geciktirilemez nitelikte olduğuna dikkat çekildiği başvuruda otoyol ve köprülerde, ambulansların hasta nakil, vakaya gidiş veya vakadan dönüş esnasında da bu ücretlerden muaf tutulmamaları hizmetin niteliği ve önemi itibariyle gereklilik olduğu ifade edildi. 

Ambulansların ücretli otoyol ve köprülerden de ücretsiz geçiş yapmalarının sağlanması hususunda gerekli çalışmaların yapılması istendi.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
sürücüatt
sürücüatt - 2 ay Önce

Bu yollar ve köprüler yap işlet devret modeli ile zaten geçmeyen aracın parasını halk ödüyor burdan bir ambulansın geçmesi kadar doğal bişey yokken bakanlıktan 112 e geçersen ödersin yazıları geliyor.Bizde kullanmayıp yolu uzatıyoruz haliyle ama böyle bir karar verilirse hem hasta hemde bizler için çok iyi olur.

SIRADAKİ HABER