Acil Serviste İzdiham Yaşanırken Yetkililer Nerede

Acil Serviste İzdiham Yaşanırken Yetkililer Nerede

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisinde doktor sayısının azlığı ve hasta yoğunluğu nedeniyle oluşan izdiham, hasta yakınlarını mağdur ediyor.

Van Postası Gazetesi'nde yer alan habere göre, 28 Aralık 2019 günü saat saat 21,57 itibariyle muayene için sıra alanlardan muayeneye giren hastanın numarası 1376, yeni sıra alan hastanın numarası ise 1725.Sıra numarası almış 349 kişi sırasını beklerken, en az 50 kişi de sıra numarası almak için kuyrukta bekliyor. 2 uzman 4 pratisyen ile hizmet veren çocuk acil servisinde hastalar çocuklarını muayene ettirebilmek için büyük bir izdiham yaşıyor. 6 doktor ile hizmet veren Çocuk Acil Servis’te doktor başına düşen hasta sayısı, doktorların hastalarla ne kadar ilgilenebildiği, muayenenin hangi koşullarda ve ne kadar sağlıklı yapılabildiği ise merak konusu. Çocuklarını muayene ettirebilmek için sıra bekleyen ve bunalan hasta yakınları, sorunun bir an önce çözülmesini ve yaşanan izdihama müdahele edilmesini istiyor.

Doktorların ve çalışlanların zor durumda olduğu Çocuk Acil Servis’inde tüm bunlar yaşanırken, ortada hiç yetkilinin olmaması, izdihamın giderilmesi için girişimde bulunulmaması dikkat çekti.

Bir yanda Başhekim Doç. Dr.Sebahattin Çelik yönetimindeki S.B.Ü. Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’nin iyi yönetilmediği ve sorunlarla yeterince ilgilenilmediği iddiaları, diğer yanda ise Çocuk Acil Serviste yaşananlar.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 22:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsaflı vanlı
İnsaflı vanlı - 10 ay Önce

Yaşar beygonun Şebnem kartalın idareci olduğu ilde ne bekliyordu ki insanlar... Uyu mahmut uyu...

Zeybek06
Zeybek06 - 10 ay Önce

Başhekim, başhemşire ve müdürler arasında yaşanan sidik kavgasının yansımaları.. Bunlar yaşanırken ilin kamu hastaneleri başkanı bana dokunmayan yılan bin yaşasın derdinde maalesef

sağlıkçı
sağlıkçı - 10 ay Önce

ah bıu kılıçdaroğlu var ya,bu kılıçdaroğlu,şu görüntüler hep onun yüzünden:)))))))

çözüm mü arıyorsun?
çözüm mü arıyorsun? - 10 ay Önce

üsye için acile başvuran hastalardan özel hastane gibi muayene ücreti al. ''öhüü'' diyen gelmez ozaman. aaa ama ozaman da kravatspor küme düşer olmaz. eh mecbur katlanacağız.

Halis hasret
Halis hasret - 10 ay Önce

Yav insanlar muayene olmak için randevu alamıyorlar mrhs vanda çökmüş, ilin yöneticileri başta yaşar beygo 3 dakika işe geç gelen personele tutanak tutturup savunma istiyor, küçük insanlar büyük gölgeler maalesef

SIRADAKİ HABER