ABD'li doktor iddia etti: Ölümden sonra insan bilinci açık kalıyor

New York Üniversitesi Langone Tıp Merkezi'nden Dr. Sam Parnia, ölen bir insanın öldüğünü bileceğini ve ölümden sonra bir süre daha insan bilincinin açık kaldığını iddia etti. Parnia'nın bu sözleri bilim dünyasında tartışma yarattı

ABD'li doktor iddia etti: Ölümden sonra insan bilinci açık kalıyor

Bilim dünyası, ölüm anı ve sonrası hakkında araştırmalarda bulunmaya devam ediyor. New York Üniversitesi Langone Tıp Merkezi'nden Dr. Sam Parnia tarafından gerçekleştirilen bir araştırma ise bilim dünyasında karışıklık yarattı.

"ÖLÜM SONRASI HİS VAR, ÖLÜM GÜNLER SÜRÜYOR"

Dr. Sam Parnia, ölümün anlık bir durum olmadığını ve günler sürdüğünü dile getirdi.Parnia, "İlginç olan bir zaman var ki, ancak sen ve ben öldükten sonra, vücudumuzdaki hücreler yavaş yavaş kendi ölüm süreçlerine doğru gidiyor. Canlılar anında ölüye dönüşmüyorlar" dedi. Parnia, vücudun ölümden sonra da direndiğini ve insanın öldüğünün farkında olduğunu belirterek tüyler ürpertti.

2016'DAKİ ARAŞTIRMA YENİDEN GÜNDEMDE

Parnia'nın bu tespitinin ardından 2016 yılında Western Ontario Üniversitesi'nde dört kişinin cansız bedeni üzerinde yapılan araştırma yeniden gündem oldu. Bu araştırma kapsamında incelenen kişilerin beyin aktiviteleri, ölümden sonra da devam etmişti.

TARTIŞMALARIN FİTİLİ ATEŞLENDİ

Parnia'nın tespiti, bilim camiasında da yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bazıları Parnia'yı "Panikçi ve hayalperest" olarak tanımlarken, bazıları da "Söyledikleri doğru" diyerek doktora sahip çıktı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet53
mehmet53 - 1 ay Önce

üniversiyeler bunu şimdi biliyoruz diyorsa vay üniversitelerin haline....

Yavuz selim
Yavuz selim - 1 ay Önce

Salak...onca peygamber bunu binlerce yıldır söylüyor..

Düzadam
Düzadam - 1 ay Önce

Abovv...

SIRADAKİ HABER