2021'de, CİMER'e 6 milyon başvuru yapıldı

CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) 2021 yılında 6 milyon başvuru yapılırken, en çok başvuru İstanbul, Ankara ve İzmir'den geldi. Başvurular arasında rüyasını anlatıp tabirini soranlar bile bulunurken, çocukların CİMER'e ilgisinin artması dikkat çekti.

2021'de, CİMER'e  6 milyon başvuru yapıldı

2021 yılı verilerine ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy, şunları söyledi:

'Günde ortalama 17 bin başvuru'


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

"Toplumsal ve ekonomik hayata ilişkin başvurular birinci sırada, eğitim ve sağlık konularında da çok fazla başvuru alıyoruz. Başvuruların yüzde 45'i talep içerikli. Günde ortalama 17 bin başvuru geliyor. Yıl sonunda yaklaşık 6 milyon 100 bin başvuru almış olacağız. Bunların içinde her gün başvuru yapan vatandaşlarımız, her hafta 'Hayırlı Cumalar' diye mesaj atan, gördüğü rüyasını anlatan ve rüya tabiri isteyen, sevdiği dizinin bir bölümünün kendi mahallesinde çekilmesini isteyenler de var."

Milliyet'ten Aslıhan Altay'ın haberine göre, her başvuruya dönüş yaptıklarını vurgulayan Ersoy, "6 milyon başvurunun yüzde 91'i cevaplanmış durumda" dedi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan Olduğumuzu Hatırladık
İnsan Olduğumuzu Hatırladık - 1 ay Önce

Milletimiz alışmamış tabii görmemiş ilk defa saygınlık gördü yıllar sonra insan olduğunu hatırladı. Erdoğan bize değer verdi haklarımız olduğunu hatırlattı. Bazıları gereksiz olsada bir çoğunun işlem yapıldığını yasal haklarımızın önemsendiğini, fikirlere önem verildiğini ve saygı duyulduğunu bizzat biliyorum.

TÜRK
TÜRK - 1 ay Önce

bide o cevaplardan birkaçını da paylaşsanız ya :D Güldür Güldür Show distribütörlüğü gibi CİMER .... Çalışanlar o kadar vasıfsızki işlerine alenen yansıyor maalesef... sorun çözme iletişim merkezi değil tam bir oyalama ve stres yaratma merkezi olarak çalışıyor. İsterse milyar cevap yazsın vatandaşın yarasına merhem olamadıktan sonra .....

SIRADAKİ HABER