Sağlıkta Rekora Gidiliyor: 1 Senedir Alım Yok

Sağlıkta Rekora Gidiliyor: 1 Senedir Alım Yok

Sağlıkta en son tam 1 sene önce sağlık personeli alımı yapıldı. 2002 yılında bu yana sağlık bakanlığı 350 binden fazla sağlık personeli alımı oldu. Alımlar yılda en az 2 hatta bazı yıllar 4 alım birden olmuştu.

personel sağlık net / Özel Haber

Kendi parasını kendi kazanan ( hastaneler,112 aciller, laboratuvarlar)  bütçeye bir polise yada öğretmene göre çok daha az yük getiren sağlık personeli alımlarının neden hala yapılmadığını büyük bir merak içinde bekliyoruz.

Atama bekleyen 600 binden fazla sağlık mezunu dört gözle yapılacak bu alımı bekliyor. 

Sağlık Bakanı Sayın KOCA'ya sesleniyoruz. Sayın Bakanım bürokratlarınıza lütfen talimat verin, alım için gerekli duyuruyu yayınlasınlar. Şu mübarek Ramazan günü insanları lütfen daha fazla bekletmeyin.

Başta şehir hastaneleri olmak üzere personel eksikliği had safhada. Bir hemşire nöbette birden fazla servise bakıyor. Sağlık evlerinin bir kısmında ebe yok. Büyük şehirlerde bir 112 istasyonu günde 25-30 vaka yapıyor. 

Bugün alıma çıkılsa ilan, yerleştirme,soruşturma,arşiv tarama,vs zaten 6 ay geçecek. 2019 yılı sağlık personeli alımı yapılmayan bir yıl olarak tarihe geçmesin. Tabipler zaten sorgusuz sualsiz maliyeden izin almaksızın atanıyor. Tabip atamalarını lütfen alım yapılmış gibi lanse ettirmeyin. 

Alınan sürekli işçiler yukarıda saydığımız personel eksikliğini gideremez. 

600 bin atama bekleyen sağlık mezunu biran önce alım yapılmasını bekliyor !

personel sağlık net'i instagramda takip etmek için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 01:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezen örnek
Sezen örnek - 4 ay Önce

O kadar güzel yazmissiniz ki bir yıldır MAddi manevi mağdur olduk artık duysun birileri bizi çok yorulduk yiprandik

angaralı
angaralı - 4 ay Önce

Sağlık'da tasarruf zihniyeti,sakat bir zihniyettir.

Gonca yılmaz
Gonca yılmaz - 4 ay Önce

Çok teşekkürler

Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Atama yoksa cidden bu sefer istanbul da biz 10 kisiden size oy yok

Doğru Söz
Doğru Söz - 4 ay Önce

Devlet 4D adında bir ucubeyle kadrolulardan tasarruf ediyor maalesef. Gün gelecek 4D li hemşire, ebe, Sağlık memuru alacaklar az maaş vermek için. Diyecekler ki ekonomimiz kötü almasak daha mı iyi deyip bu şartlara razı edecekler. Hakkımızda hayırlısı

uzun adam
uzun adam - 4 ay Önce

laboratuvar röntgen tıbbi sekreter diyetisyen gibi özellikli personele sahada fazlasıyla ihtiyaç var ama yıllardır alım yok, ebe hemşireler röntgende laboratuvarda çalışıyor.

sağlıkçı
sağlıkçı @uzun adam - 4 ay Önce

Liyakat sıfır.

ozgurko
ozgurko - 4 ay Önce

kızmamak elde değil, personel eksikliği had safhada, özellikle büyük şehirlerde ve il hastanelerinin,hatta ilçe hastanelerinin tamamında personel artık tükendi bitti.iş yükü çok fazla, nöbet ağacı oldu personel,gün aşırı nöbet ve hafta sonu dahil mesailer artık cana yetti, ailesini çoluğunu çocuğunu göremez oldu insanlar,vatandaş memnuniyeti diye diye yediniz bitirdiniz sağlıkçıları.tüm bu hezeyanların yanında ne yazık ki maaşlar ve döner sermaye denen dönmeyen illet yerlerde sürünüyor...artık sağlık personeli, yetişen gençlere ''sakın sağlık alanında meslek seçmeyin başka bölümler okuyun'' der oldu.özellikle sağlıkta dönüşüm dönüşüm diye diye personelin son 10 yılda geldiği durum ortadadır, yapılan onlarca ankette sağlık personelinin ne kadar mutsuz olduğu ve geçim sıkıntısı çektiği, mesleklerini sevmedikleri sonuçları bakanlığın elinde. yeter artık, bıçak kemiği kesti geçti artık...dayanacak gücümüz kalmadı.

saglıkçı
saglıkçı - 4 ay Önce

maddi manevi saglıkçıları çökerttiler.olmaz olsun sizin gibi yöneticiler.Allah bildiği gibi versin sizlere saglıkta atama bekleyenleri,saglık çalışanlarını mahvetsiniz,inş.sizlerde bizlerin çektiği sıkıntıların fazlasını çekin.kalbinizde huzur olmasın hakkımız haram olsun zehir olsun.ilahi adalet inş.tecelli edecek sizlere işte ozaman bişey yapabilecekmisiniz.......


SIRADAKİ HABER