Sağlık Personeli ikametgâh mecburiyeti hakkında yazı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Hekim ve hekim dışı sağlık personelinin ikametgâh mecburiyeti hakkında duyuru yayımlandı.

Sağlık Personeli ikametgâh mecburiyeti hakkında yazı

Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 

Sayı: 54718026/045/99-E.2335    13/06/2019
Konu: İkametgah Mecburiyeti

İSTANBUL VALİLİĞİNE
(İl Sağlık Müdürlüğü)

İlgi : 11.06.2019 tarihli ve 94887422 barkotlu ve E.3344 sayılı yazınız.

İlinizde faaliyet gösteren özel sağlık tesislerinde çalışma talebi bulunan hekim ve hekim dışı sağlık personelinin ikametgâh kaydının çalıştıkları il sınırları içinde olması şartının aranıp aranmayacağı hususunda bilgi talebinize ilişkin ilgide kayıtlı başvurunuz incelenmiştir.

28.08.2013 tarihli ve 29570 sayılı 81 İl Valiliği dağıtımlı yazımız ile 2012/31 sayılı ikamet mecburiyetine ilişkin genelgenin yürürlükten kaldırıldığı tarafınıza bildirilmiştir. Bu itibarla hekim ve hekim dışı sağlık personelinin ikametgâh mecburiyetinin aranmayacağı hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Ecz. Ahmet AYDINLI
Bakan a.Daire Başkanı

Yazıların orjinaline aşağıdan yer verilmiştir

Sağlık Aktuel

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 14:03

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

KANIMCA 30 DK.UZUN BİR SÜRE.ÖNEMLİ OLAN HASTANIN SAĞLIK HİZMETİNİ ULAŞILABİLİR EN KISA SÜRE DE ALMASI GEREĞİDİR,SANIRIM BU KONUDA İLLERİN,İLÇELERİN FİZİKİ ŞARTLARI İLE DE DEĞİŞTİRİLEBİLİR VEYA VALİ/KAYMAKAM ARACILIĞI İLE BELİRLENEBİLİR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILARIMLA.

Rumuz kelebek
Rumuz kelebek - 5 ay Önce

Gerçekten bu 30 dakikayı hiç kimsenin umursadığını mı sanıyorsunuz,biz neler görüp nelere şahit oluyoruz , vicdanım el vermiyor insanların maruz kaldıklarına , şikayet edip bir yerlere yazsan başına bela bazen bir cenderede gibi hissediyorum kendimi,en sonunda şöyle yapıyorum senin gücün de nefesin de bu ülkede bşeyleri değiştirmeye yetmez diyorum ve kendi işimi yaparken vicdanımı sorgulaya sorgulaya , çocuklarımın gırtlağından helal olanı geçirmeyi isteyerek ćalışıyorum ve hep şükür ediyorum beni yetiştiren anneye babaya????

SIRADAKİ HABER