Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;spor yapanlara hastane randevularında öncelik verebiliriz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;spor yapanlara hastane randevularında öncelik verebiliriz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hareketli bir toplum değiliz. Toplumdaki hareketsizlik oranımız son 7 yılda yüzde 56’dan yüzde 42.6’ya düştü, bu oran çok yüksek" diye konuştu.

Spor yapanlara öncelik sağlayarak bunun alışkanlık haline gelmesinin pekiştirilebileceğini belirten Koca, "Daha çok spor yapanlara hastane randevularında öncelik verebiliriz" dedi ve şunları söyledi"Yahut katılım payını düşürebiliriz. Belediyelerle ve Çevre Bakanlığı’yla görüşülerek ulaşımla ilgili birtakım indirimler sağlayabiliriz. Tabii bunun suiistimal edilmemesi için, veriler dijital ortamda takip edilebilir olmalı ve güvenilir olduğundan endişe etmemeliyiz. Dijitalizasyonu önemsiyoruz ve özellikle bu anlamda e-nabız gibi bir sistemimiz de var. Sempatik birtakım ödüllendirmelerin yapılmasının uygun olacağı kanaatindeyim, çünkü obezite ve hareketsiz yaşamın sağlık sisteminin üzerinde her geçen gün korkunç bir yük oluşturduğunu biliyoruz"

Kaynak: Habertürk

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET 02
MEHMET 02 - 11 ay Önce

ON DÖRT YIL OLDU .
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On dört yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER