Mobbing skandalı! Sendika değiştirince tuvalet temizleme bitti

İzmir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde engelli kadrosundan memur olarak çalışan Fadimeana Demirel, iddiaya göre hastanenin Sağlık Bakım Hizmeti Müdürü tarafından önce başka servise alındı ardından görevi olmadığı halde tuvalet temizlemekle görevlendirildi. Fadimeana Demirel, Demokratik Sağlık Sendikası'ndan istifa edip Memur-Sen'e geçince tuvalet temizlemekten de kurtuldu.

Mobbing skandalı! Sendika değiştirince tuvalet temizleme bitti

İzmir'in Alsancak İlçesi Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nde engelli kadrosundan Sterilizasyon Merkezi'nde hizmetli kadrosuyla çalışan memur F. D., iddiaya göre hastanenin Sağlık Bakım Hizmeti Müdürü tarafından Fizik Tedavi Salonunda görevlendirilerek tuvalet temizliği dahil temizlik işlerine verildi. Bu duruma tepki gösteren F. D., hastane yönetimine dilekçe yazarak durumu bildirdi.

ENGELLİ MEMUR DİLEKÇESİNDE NE DEDİ?

Demirel dilekçesinde; “Kurumunuzda devlet memuru engelli personeli olarak hizmetli kadrosuyla görev yapmaktayım. Kurumunuz Sağlık Bakım Hizmeti Müdürü  tarafından Sterilizasyon Merkezinde çalışmaktayken Fizik Tedavi Salonuna görevlendirildim. Burada tuvalet temizliği dahil tüm temizlik işlerini Müdirenin bilgisi dahilinde yaptırılmaktayım. Hastanemizde temizlik çalışanları varken bu işi bana zorla yaptırılması yasal mıdır? Ayrıca Cuma günleri mesaim saat 18:00- 18.30'a kadar uzamaktadır. Fazla mesai ücreti de talep etmeme rağmen tarafıma ödenmemekte. Mağduriyetimin bir an önce giderilip eski görev yerim olan sterilizasyon merkezinde yeniden görevlendirilmek istiyorum. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim” diye yazdı.

Ancak, dilekçesine cevap alamadığı gibi iş alanı değiştirilmedi.

SENDİKA DEVREYE GİRDİ

Demokratik Sağlık Sendikası, üyeleri olan F. D.'in durumuyla ilgili hastane yönetimiyle görüştü. Demokratik Sağlık Sendikası İzmir Temsilcisi Ahmet Doğruyol, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu; “Aile gariban. Arkadaşımız engelli ve konuşma zorluğu çekiyor. Yasalar açık. Verilecek işler engellerine göre düzenlenmek zorunda. Yapamayacağı bir işi vermek onlara açık açık eziyet etmektir. Ayrıca orada tuvalet ve diğer temizlik işlerini yapan personel de mevcut”

GÖREV DEĞİŞİKLİK SEBEBİ ÇOK İLGİNÇ

Doğruyol, görev değişikliğiyle ilgili ilginç bir duyum aldıklarını da belirterek, “Duyumumuz, Demokratik Sağlık Sendikası üyesi Demirel'in Memur-Sen sendikasına üye olmamasından kaynaklanıyormuş. Eğer bu gerçekse olay daha da korkunç. Şimdi eski yerine geri alındı. Sendikası da değişti mi acaba?” dedi. F. D.sendikasını değiştirerek yeniden eski görevine döndü.

SENDİKASINI DEĞİŞTİRDİ

Bu gelişmeler sonrası sendikasını değiştirmek zorunda kalan F. D. yeniden eski görevine döndü. Böylece engelli kadın memur tuvalet temizlemekten kurtuldu.

Kaynak:SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 21:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
dobra
dobra - 2 ay Önce

Utanmazlar, koltuklarını korumak için düştükleri hale bak,yaptıkları şımarıklığa bak....
herkes sizin gibi düşünmek yada sizin sendikanıza üye olmak zorundamı.
sizin yatacak yeriniz yok...şu ramazan ayında diliyorum Allahtan burnunuzdan fitil fitil gelir inşAllah...
yeri geldiğinde eelştirdiğim A.Doğruyol,alsancakta belliki iyi bir ekiple yetkiyi almış,sözde sendikacılık yapanlar hüsrana uğramış.Başhekime rağmen.
umarım yayınlarsınız bu mesajımı.

DOĞRU SÖZ
DOĞRU SÖZ @dobra - 2 ay Önce

AYNEN KATILIYORUM. HAZIMSIZLIK HAT SAFADA BELLİ...
TUM GUÇLERİ KULLANMALARINA RAĞMEN YETKİ ALAMAMALARI SÖZDE SENDİKACILARI ÇILGINA ÇEVİRİYOR...

MEHMET02
MEHMET02 - 2 ay Önce

2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ......On dört yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER