Mehmet Metiner: AK Parti ömrünü tamamladı

Mehmet Metiner: AK Parti ömrünü tamamladı

Konuşmalarında Erdoğan'dan övgüyle bahseden eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti'nin ömrünü tamamladığını ve yeni bir AK Parti'ye ihtiyaç olduğunu söyledi
Konuşmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Reis'im" diye hitap eden eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti'yle ilgili çarpıcı tespitte bulundu. AK Parti'nin artık ömrünü tamamladığını savunan Metiner, "Yenilenmiş bir AK Parti'ye değil, yeni bir AK Parti'ye acilen ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

Mehmet Metiner, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümünde Yeni Akit'e açıklamalarda bulundu.

"BU YÜZDEN AK PARTİ'NİN İÇİNE SIZDILAR"
AK Parti'nin kuruluşundan itibaren iktidar olmuş parti olduğunu ve dolayısıyla gücü temsil eden bir parti olarak zamanla yanlışlıklar yapmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Metiner, "Gücün olduğu her yerde onu elde etmeye çalışanlar olur. AK Parti'nin içine sızmalar bu yüzden olmuştur. Dava şuurundan yoksun unsurlar güç elde etmek için AKP'lileştiler" ifadelerini kullandı.

"YENİ BİR AK PARTİ'YE ACİLEN İHTİYAÇ VAR"
Metiner, "Kimileri bırakıp gitti. Kimileri de gitmek için vakit kolluyor. İbni Haldun'un bedevilik-haderilik tesbiti bence partiler için de geçerli. O yüzden Reis bu ayrışma sürecinde AK Parti'nin rotasını yeniden belirlemelidir. AK Parti yeni bir Türkiye iddiasıyla ortaya çıkmış olsa bile eski Türkiye şartlarında kuruldu. Eski Türkiye yok. Eski Türkiye şartlarında kurulmuş AK Parti de artık ömrünü tamamladı. 2001'deki AK Parti'de ısrar, Yeni Türkiye'nin siyaset anlayışının tersine kürek çekmek anlamına gelir. Bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. Yenilenmiş bir AK Parti'ye değil yeni bir AK Parti'ye acilen ihtiyaç var. Yeni bir teşkilatlanma modeline dayanan yeni bir AK Parti" diye konuştu.

ERDOĞAN'IN LİDERLİĞİNDE YENİ BİR PARTİ KURULMASINI İSTEDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerektiğini söyleyen Metiner, yeni yapılanmaya ilişkin şunları söyledi:

"Milletvekillerinin sadece milletvekilliği yaptığı, partinin de dava şuuruyla donanmış yeni kadrolarla yönetildiği bir model şart. Partiyi yönetenler ile meclis grubu kesinkes birbirinden ayrılmalı. Belediye başkanları ve milletvekilleri partiyi yerelde belirleyen veya onların üstünde güç sahibi olan kimseler olmaktan çıkartılmalı. Belediye başkanları partilerinin belirlediği ilkeler doğrultusunda sadece belediye hizmetleriyle meşgul olmalı. Milletvekilleri partilerinin emrinde kendi seçim bölgelerinde gerekli çalışmaları yapmalı. Yasama faaliyetlerinin yanısıra tek işleri seçmen toplulukları olmalı. Parti belediye başkanlarının ve milletvekillerinin veya genel merkezde görevli vekillerin emrinde olmamalı. İşte o zaman güç tekelleşmesinin önüne geçilir. Parti güçlü olur. İl ve ilçe başkanları kimsenin adamı olmadan çalışır. Herkes sadece görevini yaptığında dava kazanır. Bu teşkilat modeliyle yeni bir AK Parti kurulmalı diyorum. İçerde yapılacak tadilatlar korkarım ki amacımıza ulaşmamızı mümkün kılmaz."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

NERDEEENNNNN NEREYEEEEE. SAYGILARIMLA.

haklısın
haklısın - 4 ay Önce

senide genel başkan yapsın reis

ADNAN AĞCA
ADNAN AĞCA - 4 ay Önce

YAVŞAK TATLI SU BALIĞI.

attmustafa
attmustafa - 4 ay Önce

sizde sızdırmasaydınız.Şimdi sizin probleminiz akpartinin gücünü kazanması mı yoksa akparti zamanında yapılan hatalardan memurdan tutun işçiye,işçiden tutun yoksul garibe yapılanların düzeltilmesi mi??Herkez siyasetçi olamaz ama herkez vicdan muhasebesini iyi bilir..

Tülkenin le
Tülkenin le - 4 ay Önce

D gaz zammi geri alınsın yüzde 20 ucuzladin elektrik yüzde 30 ucuzlasin sigara zamları geri alınsın arabalarda otv yarıya riya insin türk halkı ksliteli sağlam arabalara binsin kazalarda olum oranı en az yüzde 50 azalsın bunları yaparsanız piyasa yüzde 20 ucuzlar kiraları düşürün kira tesvigi verin ürün destek ödemelerini kaliteye göre yapın domatesleri ucuz diye dokenleri tespit edin ve doğrudan gelir desteği vermeyin tüm bunlar acilen olmalı ak parti burdan kaybediyor bunların yerine milletvekili maaşları dussun yüksek maaslar düşürülsun 20 bin tl belediye başkanını alması olmaz 30 bin tl doktorun döner sermaye türkiye şartlarında alması olmaz ak parti ancsk böyle yeniden imaj kazanır elektrik pahali sanayici bunu zam yapıyor tasarrufa gidip yukarda saydıkları ucuzlamali bir buzdolabi bile 5 bin tl ak partinin ilk 5 yılında elektrik sifir zam vardı bunları özlüyoruz sigara zammi geri alınsın bunların yerine genrl müdür ler ve yüksek maaş alanların maaşları dondurulsun olurmu olur ben hep ak partiliyim ölene dek

SIRADAKİ HABER