Maaşımın yarısını ihraç edilenlere vereceğim...

Maaşımın yarısını ihraç edilenlere vereceğim...

Meclis eski Başkanlarından Bület ARINÇ, Haber Türk Televizyonunda Veyis ATEŞ'in sorularını cevapladı. Her açıklamasında yaptığı gibi bu açıklamasında da yeni bir tartışmayı başlattı.

ARINÇ, yaptığı açıklamalarda Yüksek İstişare Kurulundan aldığı maaşın bir kısmını KHK ile atılan personele vereceğini açıkladı. Konuşmasında bunların ciddi mağduriyetler yaşadığını belirtti.

Kanun Hükmünde Kararname ile kamu görevinden ihraç edilenler Fetullahçı Terör Örgütüne iltisak ve İrtibat nedeniyle ihraç edilmişti. OHAL Komisyonu ihraç edilenlerin itirazlarını inceleyerek bunlardan bazılarının tekrar kamu görevine dönmelerine karar vermişti. Adeta bunlara büyük bir haksızlık yapıldığını ve mağdur edildiğini belirten ARINÇ'ın açıklamaları hayeretle karşılandı.

ARINÇ'ın yaptığı bu açıklama adeta yeni bir tartışmayı başlatacağa benziyor. Zira KHK ile ihraç edilenlere aldığım paraların bir kısmını vereceğim diye bu düzeydeki sembol bir ismin açıklaması adeta FETÖ iltisaklılarına haksızlık yapıldığını deklare etmektir.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN. SAYGILARIMLA.

112
112 - 1 yıl Önce

Bunamış bu adam.....

sarıkamış
sarıkamış - 1 yıl Önce

damadı çok madur olmuş o zaman

dadaş
dadaş - 1 yıl Önce

böyle insana görev verirsen olacağı budur

Sağlık eri
Sağlık eri - 13 ay Önce

... meraklısı herkes hakkettiğini çeksin, beraat edenlerde masum değil.

konuştukça batam adam
konuştukça batam adam - 1 yıl Önce

konuştukça batıyor bu adam. yarısını sadaka verecekmiş miş miş Allah sizi ıslah etsin

mehmet 02
mehmet 02 - 13 ay Önce

uzun adam bu açıklamaya gerekenin yapması lazım

hüseyin yılmaz
hüseyin yılmaz - 1 yıl Önce

yapacağınız en vicdanı işlem berat eden veya hakkında işlem bile yapılmasına gerek görülmeyen görevlerinden alınan personelin acilen göreve başlatılmış olmasıdır. Belki bu sizlerin ahiretinizi de kurtaran bu olur.


SIRADAKİ HABER